Express-Miejski.pl

Uczniowski Klub Sportowy „Kusy” istnieje już 10 lat

10-lecie UKS „Kusy” Bardo fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

29 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyłęku odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu w wykonaniu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kusy”.

Była to również okazja do świętowania jubileuszu 10-lecia powstania klubu. Udział w wydarzneiu wzięli członkowie zespołu wraz z rodzicami oraz zaproszeni goście.

Uroczystość była idealną okazją do prezentacji osiągnięć poszczególnych zawodników w minionym sezonie, którą uświetnił występ Agnieszki i Michała Bartkiewicz. Jak mówił Dariusz Śladowski - prezes klubu, sezon był owocny w sukcesy. Przedstawiciele UKS „Kusy” brali udział w 11 edycjach Bike Maratonu, w wyścigach Strefy MTB Sudety oraz w wielu lokalnych imprezach rowerowych niejednokrotnie zaznaczając swoją obecność poprzez czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Dla klubu niekwestionowanym sukcesem było zdobycie I miejsca drużyny dziewcząt młodszych, III miejsca drużyny dziewcząt starszych oraz II miejsca drużyny chłopców młodszych w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w Kolarstwie MTB w Lubawce.

Obecnie klub zrzesza ponad 40 członków, którzy brali czynny udział w organizacji i pomocy w różnych lokalnych imprezach rowerowych takich jak: Grand Prix Barda, MTB, Otwarcie Singletrack Glacensis Bardo, Jesień w Mieście Cudów MTB Maraton, Europejski tydzień Sportu BEACTIVE czy Rowerowy Rajd Strefy MTB Sudety.

Zaangażowanie i pasję zawodników procentuje docenił burmistrz Krzysztof Żegański, który przekazał na rzecz klubu bon o wartości 5 tys. zł.

Zawodnicy już rozpoczynają przygotowania do kolejnego sezonu, w którym również planują start w wielu maratonach MTB oraz lokalnych wyścigach. Kolarze będą trenować w sali gimnastycznej, a ponadto planowane są również wyjazdy na narty biegowe oraz w miarę możliwości treningi spinningowe.

Uroczystość 10-lecia klubu zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA