Express-Miejski.pl

Podopieczni DPS „Zamek” Opolnica najlepszą drużyną Dolnego Śląska

Turgol 2019: Podopieczni DPS „Zamek” Opolnica najlepsi fot.: Marek Stanny

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu odbył się XIII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Turgol 2019. Wzięli w nim udział podopieczni DPS „Zamek” Opolnica.

Zawody odbyły się w miniony weekend, a wśród uczestniczących w nim drużyn są określane mianem dolnośląskiego mundialu. Oznacza to sporą rangę turnieju, do którego drużyny przygotowują się przez cały rok. 

Do rozgrywek zgłosiło się 14 drużyn z całego Dolnego Śląska. Wśród uczestników nie zabrakło drużyny „Zamek” z Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy, której trenerem jest Marek Stanny.

Wzorem lat poprzednich organizatorzy podzielili wszystkich na dwie grupy: ekstraklasa i pierwsza liga, a nad sprawnym przebiegiem zawodników czuwali profesjonalni sędziowie. Zawodnicy z Opolnicy w zeszłym roku zajęli trzecie miejsce i zostali przydzieleni przez organizatorów do grupy ekstraklasowej.

Reprezentacja z powiatu ząbkowickiego, jak co roku przyjechała walczyć o najwyższe trofeum. Nie było to łatwe, gdyż luki kadrowe nie napawały optymizmem. Jedyną nadzieją było wsparcie zawodników Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ząbkowicach Śląskich, którzy od jakiegoś czasu wspierają i integrują się z drużyną.

Ostatecznie „Zamek Opolnica” pewnie pokonał swoich rywali na boisku i zajął pierwsze miejsce w całym turnieju. Zawodnicy udowodnili, że ciężką pracą, determinacją, zaangażowaniem i regularnymi treningami zasługują na miano mistrzów. Wyniki osiągnięte w meczach wzbudziły wielkie uznanie wśród pozostałych uczestników turnieju oraz zaproszonych gości. Nie byli faworytami, ale po czterech latach wywalczyli to prestiżowe trofeum.

W całym turnieju drużyna strzeliła 31 bramek i straciła tylko 1. Najważniejszy rywal i triumfator poprzedniej edycji Milicz został pokonany 2:0.

Po dwóch dniach piłkarskich zmagań i super sportowej rywalizacji nastąpiło uroczyste ogłoszenie zwycięzców, wręczenie dyplomów, pucharów oraz oficjalne zakończenie turnieju. Cały projekt wsparł i współfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

ms. / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Podopieczni DPS „Zamek” Opolnica najlepszą drużyną Dolnego Śląska

  2019-09-26 13:13:31

  gość: ~KS Orzeł

  Gratulacje, brawo Zamek Opolnica.Panowie jesteście mistrzami.Pozdrawiamy.

 • 2019-09-26 15:06:06

  gość: ~Mama

  ostatnio dodany post

  Trening czyni MISTRZA.Pragniemy podziękować Panu trenerowi MARKOWI za cierpliwość wyrozumiałość i sportową Kulturę w dążeniu do celu!!!Gratulujemy trenerowi i mistrzowskiej drużynie.

REKLAMA