Express-Miejski.pl

„Bardzka piąteczka" już w sobotę. Zapisy online tylko do dziś!

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Piąta edycja biegu przełajowego odbędzie się już 7 września. Głównym celem wydarzenia jest promocja zdrowego trybu życia, miasta Bardo oraz sportu jakim jest bieganie.

Start biegu zaplanowany jest na godz. 10.30 spod Hotelu Bardo (ul. Lipowa 5). Biuro zawodów będzie czynne w dniu biegów od 9.30 do 10.30.

Trasa biegu
Trasa biegu prowadzi po drogach szutrowy i leśnych Nadleśnictwa Bardo. Dystans to 5 km jedna pętla, 10 km dwie pętle i 15 km trzy pętle. Start oraz meta usytuowana będzie na terenie Hotelu Bardo. Limit czasu wynosi 3 godz.

Pomiar czasu
Pomiar czasu zostanie przeprowadzony przez firmę Ultima Sport – oficjalnym czasem jest czas brutto. Zawodnik odbiera chip w biurze zawodów wraz z pakietem startowym. Uwaga niewłaściwe zamocowanie chipa może spowodować niesklasyfikowanie zawodnika.

Uczestnictwo
W biegu może wziąć udział każdy kto w dniu imprezy będzie miał ukończone 18 lat. Wszyscy zawodnicy muszą zostać zweryfikowani w biurze zawodów w dniu biegu podają na jaki dystans biegną ( 5km, 10km, 15km) i złożyć własnoręczny podpis pod oświadczeniem o udziale w biegu na własną odpowiedzialność. Limit uczestników wynosi 150 osób.

Klasyfikacja
Podczas „Bardzkiej Piąteczki” będą rozgrywane następujące klasyfikacje:
– klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn
– klasyfikacja najlepszego mieszkańca (kobieta i mężczyzna) gminy Bardo (na podstawie adresu w dowodzie osobistym lub innym dokumencie potwierdzającym adres zameldowania);
– klasyfikacja w kat. wiekowych: M20 (18-29 lat), M30 (30-39 lat), M40 (40-49 lat), M50 (50-59 lat), M60 (60 i więcej), K20 (18-29 lat), K30 (30-39 lat), K40 (40-49 lat), K50 (50-59lat), K60 (60 i więcej lat),

Nagrody i świadczenia dla zawodników
Zawodnicy, którzy zgłoszą się w terminie podanym przez organizatora oraz dokonają opłaty startowej otrzymają pakiet startowy w biurze zawodów. Każdy zawodnik, który ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal. Po biegu organizator zapewnia ciepły posiłek (talony).

Każdy uczestnik zapisany oraz opłacony do 4 września, otrzyma w pakiecie startowym medal i wodę. W każdej kategorii pierwsze miejsce otrzyma karnet dla dwóch osób na spływ pontonowy. W klasyfikacji generalnej kobiet oraz mężczyzn organizator przewiduje puchary za miejsca I –III . W klasyfikacji mieszkańców gminy Bardo najlepszy zawodnik oraz zawodniczka otrzymają puchar Burmistrza Gminy Bardo.

Zgłoszenia do biegu
Zgłoszenia można dokonywać elektronicznie do dnia 4 września na stronie Ultima-Sport [KLIK]. Uczestnik zgłoszony do biegu jest potwierdzony w momencie wykonania przelewu na konto organizatora z opłatą startową zgodnie z sekcją opłaty i zostanie przeniesiony na listę uczestników z potwierdzoną płatnością. W przypadku osiągnięcia limitu 150 uczestników organizator zamyka system zapisów.

Opłaty
Wysokości opłaty startowej:
25 PLN – do 4 września na konto Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Kolejowa 12, 57-256 Bardo, nr 64 9533 1043 2002 0221 3981 0001. W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko oraz dystans.
30 PLN – dla osób które chcą się zapisać w dniu zawodów płatność gotówką.

Zawody odbędą się bez względu na warunki atmosferyczne, wszystkich serdecznie zapraszamy!

UMiG Bardo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA