Express-Miejski.pl

Bogdan Tuła na najdłuższym szlaku rowerowym w Polsce [foto]

Przeprawa przez Narew

Przeprawa przez Narew fot.: Bogdan Tuła

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to jedna z największych inwestycji w infrastrukturę rowerową w Polsce.

Budowa i promocja tego liczącego niemal dwa tysiące kilometrów szlaku, miała na celu ożywienie ruchu turystycznego w obrębie pięciu województw wschodniej części Polski. W ramach tego projektu wybudowano setki kilometrów dróg rowerowych, wyznaczono i oznakowano przebieg szlaku oraz stworzono sieć Miejsc Obsługi Rowerzystów. Wydane zostały też liczne mapy i foldery promujące szlak. Całość szlaku podzielono na tak zwane Rowerowe Królestwa, wyznaczające krótsze fragmenty szlaku powiązane ze sobą historycznie, przyrodniczo lub kulturowo.

Na początku lipca postanowiłem sprawdzić osobiście, jak to działa w praktyce, planując trasę postanowiłem poruszać się wybranymi fragmentami szlaku, a pomiędzy nimi poruszać się po innych szlakach rowerowych, które są powiązane z siecią Green Velo i również są zamieszczane na mapach i materiałach promocyjnych.

Wyruszyliśmy z Elbląga. Przez północną część Warmii i Mazur dotarliśmy do trójstyku granic Polski, Rosji i Litwy, stamtąd wyruszyliśmy na południe, by wędrując przez Podlasie, dotrzeć do miejscowości Kodeń. Trasa liczyła blisko 1200 kilometrów i przez wakacyjne części naszego rowerowego cyklu będę się starał przybliżyć ją Czytelnikom.

Bogdan Tuła

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA