Express-Miejski.pl

Oficjalne otwarcie pętli singletrack w Złotym Stoku [foto]

W niedzielę 7 lipca otwarto nową trasę dla rowerzystów Singletrack Glacensis Złoty Stok.

W niedzielę 7 lipca otwarto nową trasę dla rowerzystów Singletrack Glacensis Złoty Stok. fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

7 lipca w Złotym Stoku oficjalnie otwarto nową pętlę dla rowerzystów w ramach projektu Singletrack Glacensis. Odbył się też inauguracyjny formalny przejazd.

Po uroczystym otwarciu przez burmistrz Grażynę Orczyk nowej trasy rowerowej punktualnie o godz. 11 z bramki startowej przy willi Hubertusa pętlą Złoty Stok wystartowały dwie grupy rowerzystów.

Do udziału w rajdzie zapisało się 35 uczestników, a każdy z nich na pamiątkę otrzymał koszulkę z logo Singletrack Glacensis Złoty Stok. Jako pierwsi nna trasę wyruszyli bardziej doświadczeni cykliści, którzy mieli do przejechania odcinek o długości 16 kilometrów. Po nich wystartowała grupa mniej zaawansowana. Pierwotnie planowano jej przejazd trasą o długości 2 kilometrów (tzw. rekreacyjną), jednakże organizatorzy uwzględniając poziom wyszkolenia uczestników wydłużyli przejazd do 4.3 km.

Pierwsi rowerzyści zameldowali się na mecie już po kilkudziesięciu minutach. Czekały na nich gorące kiełbaski i ciasto. Dla najmłodszych uczestników zorganizowano konkursy z nagrodami, wszyscy startujący w rajdzie otrzymali medale za udział. Zarówno najstarszy uczestnik imprezy – 71-letni pan Józef, jak też najmłodszy - 10-letni Bartosz otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w rajdzie.

- Na terenie siedmiu gmin wybudowaliśmy 144 kilometry ścieżek rowerowych, z tego 26 kilometrów na terenie gminy Złoty Stok. Ci, którzy zdecydowali się dzisiaj jechać dłuższą trasą pokonali 16 kilometrów. Dziękuję wszystkim za udział w rajdzie – podsumowała imprezę burmistrz Grażyna Orczyk.

Projekt tras rowerowych typu singletrack był realizowany na obszarze siedmiu gmin i otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Całkowita wysokość dofinansowania to 5.16 mln zł, z czego na gminę Złoty Stok przypadło 989 tys. złotych.

erwu. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA