Express-Miejski.pl

Druga edycja „Franky Run”. Przedszkolaki biegały na stadionie [foto]

Druga edycja „Franky Run”. Przedszkolaki biegały na stadionie fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

11 czerwca o godz. 9 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich odbyła się druga edycja „Franky Run”. Na starcie biegu stanęły przedszkolaki. 

Organizacja „Franky Run” ma na celu nakłonić najmłodszych do uprawiania sportu oraz ruchu w życiu codziennym. Biegi, w których przedszkolaki brały udział były podzielone na kategorie wiekowe. Dystanse, które pokonali najmłodsi wynosiły od 100 do  200 metrów. Osobno rywalizowali chłopcy i dziewczęta. Nie było prowadzonej klasyfikacji, a po dobiegnięciu do mety na maluchów czekały małe upominki w postaci medalu i dyplomu. Mali biegacze dostali także jabłko oraz wodę.

Przy przebiegu i organizacji imprezy pomagali wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich oraz z Zespołu Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich. W wydarzeniu udział wzięło łącznie 11 przedszkoli z terenu gminy Ząbkowice Śląskie: Publiczne Przedszkole nr 1, Publiczne Przedszkole nr 2, Publiczne Przedszkole nr 4 oraz Publiczne Przedszkole nr 5 w Ząbkowicach Śląskich, Przedszkole „Wesołe Safari” w Ząbkowicach Śląskich, a także przedszkolaki z placówek przedszkolnych w Bobolicach, Braszowicach, Olbrachcicach Wielkich, Szklarach-Hucie, Tarnowie oraz Zwróconej.

Organiazatorem wydarzenia była Ząbkowicka Grupa Biegowa Frankenstein przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Druga edycja „Franky Run”. Przedszkolaki biegały na stadionie [foto]

    2019-06-12 13:52:45

    gość: ~JA

    ostatnio dodany post

    Wspaniała rzecz, sama radość, gratulacje dla WSZYSTKICH.

REKLAMA