Express-Miejski.pl

„Marzyłem o tym od ośmiu lat”. BBoye z całego kraju zatańczyli w byłym kościele

Silver Hill - Springy Chill

Silver Hill - Springy Chill fot.: mwinnik / Express-miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

8 kwietnia w Srebrnej Górze we wnętrzach byłego kościoła ewangelickiego od godziny 14 trwały zawody Silver Hill - Springy Chill.

To pierwsza taka impreza w tej miejscowości - zestawienie zawodów breakdance i gorącej zabawy we wnętrzach byłego kościoła. Imprezę poprowadzili Paweł Jochymek „Pastor” oraz Gregory, przy muzyce z gramofonów DJ Domela. Wydarzenie zostało zorganizaowane dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach oraz Pawła i Kamili Jochymek ASANA.

- Kiedy pierwszy raz wszedłem do Aniołka osiem lat temu i zobaczyłem tą przestrzeń, wymarzyły mi się zawody break-dance w takim właśnie klimacie. Rzucałem temat, że potrzebuję opłacić sędziów i dj'a, a ja zajmę się resztą i ściągnę fajnych ludzi. Nikt nie brał tego poważnie do momentu jak zmienił się dyrektor GOKSiR. Norbert Szandrowski podjął wyzwanie i pomógł opłacić chłopaków - mówił  „Pastor”pomysłodawca wydarzenia.

Widowisko rozpoczęło się o godzinie 12. Wtedy Bboy Thomas (Warszawa) rozpoczął prowadzenie warsztatów breakdance i dzielił się swoimi umiejętnościami z najmłodszymi. W zajęcaiach brało udział 40 osób. Główny punkt imprezy - zawody - rozpoczęły się o godzinie 14 i trwały kilka godzin. Walki tancerzy break-dance odbyły się w kategoriach: 3 vs 3 (dorośli) oraz 2 vs 2 (dzieci) i dostarczyły widowni sporo wrażeń.

O swoich wrażeniach opowiedział Bboy Gregory z Bielawy, który wraz z ekipą zgarnął pierwsze miejsce w zawodach. - Rewelacja, generalnie jeżdżę po całej Polsce, Europie, a nawet można powiedzieć świecie, bo latamy z ekipą niejednokrotnie w różne miejsca i powiem szczerze, że jeszcze nigdy nie byłem na zawodach break-dance w kościele. Miejsce ma ogromny potencjał, jak na pierwszą edycję było super. Warto to rozwijać i podtrzymywać w takiej formie. Wydaje mi się, że jak zrobi się z tego jeszcze większą ogolnopolską edycję, może nawet miedzynarodową, to ludzie będą pod wielkim wrażeniem. W dodatku Srebrna Góra jest w położona w świetnym miejscu i to także zachęci gości do przyjazdu - mówił z błyskiem w oku BBoy Gregory.

Poniżej przedstawiamy wyniki imprezy:

Kids battle do lat 12:
I miejsce: Tatiana i Kubek
II miejsce: Gabro i Miły
III miejsce: Miki i Oliwier

Kids battle 12-16 lat:

I miejsce: Julia i Maja
II miejsce: Pina, Wiki
III miejsce: Radek x Kuba FHGang
IV miejsce: Domin i Krzyś

Dorośli 3vs3 Breaking Pro:
I miejsce: BWA BREAKERS z Bielawy Grzegorz Gniwecki Gregory, Adrian Mikołajczak GIGI, Paweł Kamiński Pawlotti
II miejsce: BGIRLS CREW Małgorzata Konat, Emilia Cendrowska, Agnieszka Skiba
III miejsce: APS Michał Jurasik, DZIKI, Mateusz Te

- Bałem się o to jacy ludzie przyjadą .To była pierwsza impreza, a z nimi bywa tak, że ma się lekki dystans, nie wiadomo jak to będzie. Przyjechało jednak sporo osób i zareprezentowały wysoki poziom, zaczynając od dzieciaków, a kończąc na dorosłych. Było dużo dziewczyn i trzeba przyznać, że dawały sobie świetnie radę. Planuje zorganizować na wakacjach kolejną część wydarzenia „Summer Chill”. Tym razem chciałbym aby odbyło się to na powietrzu na tak zwanym „streecie”. Mogę również zapewnić, że wiosenna edycja za rok na pewno się odbędzie - mówił Paweł Jochymek, główny organizator wydarzenia.

mwinnik / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA