Express-Miejski.pl

Tragedia w Ożarach. Nie żyje 66-latek

Policja i straż miejska regularnie odwiedza miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Oferuje im pomoc, jednak ci rzadko godzą się na przewiezienie do schroniska // zdjęcie ilustracyjne

Policja i straż miejska regularnie odwiedza miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Oferuje im pomoc, jednak ci rzadko godzą się na przewiezienie do schroniska // zdjęcie ilustracyjne fot.: em

W Ożarach (gm. Kamieniec Ząbkowicki) z wychłodzenia organizmu zmarł 66-latek. Mężczyźnie kilka dni wcześniej oferowano przewiezienie do schroniska. Ten jednak odmówił.

Po tym jak mieszkańca wsi od kilku dni nie widziano na ulicy, jeden z mieszkańców postanowił powiadomić policję. Funkcjonariusze szybko odnaleźli mężczyznę w szopie, w której zamieszkiewał od kilku lat. Leżał na łóżku bez oznak życia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Wstępnie wykluczono też działania osób trzecich.

Mężczyzna od dłuższego czasu nie utrzymywał kontaktu z rodziną i bliskimi, a także miał problemy z alkoholem. Pozostawał również obojętny na pomoc. Nie tak dawno funkcjonariusze oferowali mu przewiezienie do schroniska dla bezdomnych, jednak 66-latek odmówił.

W ciągu ostatniej doby siedem osób zmarło z powodu wychłodzenia, a jedna w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Służby apelują do mieszkańców, by reagować na każdy nietypowy przypadek osoby, która przebywa na mrozie i informować policję. W tym okresie warto zwrócić też uwagę na osoby samotne i starsze, które mogą potrzebować pomocy.

sm. / Express-Miejski.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Tragedia w Ożarach. Nie żyje 66-latek

  2017-01-07 12:31:01

  sm. / Express-Miejski.pl

  W Ożarach (gm. Kamieniec Ząbkowicki) z wychłodzenia organizmu zmarł 66-latek. Mężczyźnie kilka dni wcześniej oferowano przewiezienie do schroniska. Ten jednak odmówił.

 • 2017-01-07 21:47:01

  gość: ~Aris

  Na jednej ze sesji Wójt zapewniał, że nikomu w Gminie Kamieniec nie odmówił pomocy.

 • 2017-01-07 22:26:33

  gość: ~Gosc

  Co ma wójt do tego człowieka. Zmarł i niech mu ziemia lekką będzie a nie że śmierci człowieka od razu stałym tematem kamienieckiej gminy i wojta lecieć. Po prostu wstydu nie macie.

 • 2017-01-08 00:02:16

  gość: ~czytelnik

  Dokładnie. Idioci Kamienieccy zawsze szukają we wszystkim winy wójta a że facet ma/miał rodzinę w tej wsi i od lat był bezdomnym to już nikt nie wspomni tylko wójta się czepia pacan jeden.

 • 2017-01-08 01:58:06

  gość: ~Kariu

  Mam niewielką rentę i jestem bardzo ciężko chory jest to choroba nie uleczalna i z roku na rok mój stan zdrowia pogarsza się do tej pory dawałem sobie radę, ale teraz mam kłopotów zostałem bez środków do życia i na leczenie zwróciłam się do wójta Marcina Czerniec o pomoc.

  Wójt, aby mi odmówić pomocy skierował sprawę do Opieki Społecznej otrzymałem odmownie w uzasadnieniu było bezsensowne napisane same bezsensowne bzdury powołując się na wywiad środowiskowy z wiejskie Jagny i żule, które wszystko wiedzą i na wszystkim się znają .

  Zwróciłem się do wójta, z kim był przeprowadzany wywiad środowiskowy winę zwalił na pracowników, że robili wywiad, jaki majątek posiadam wystawił ich mi na cel.
  Zwróciłem się do Rady Gminy o wyciągnięcie wniosków dyscyplinarnych wobec wójta.
  Rada przeciąga sprawę nie wie jak ją zatuszować, bo ja mam to wszystko na piśmie.
  Zwróciłem się do Wojewody Dolnośląskiego ze skargą na wójta Art. 160 Art.231

  Następnie sprawę skieruję do Prokuratury czasy bezprawia się kończą
  .
  Wioskowa szajka –klika chce przejąć mój dom podżega do morderstwa napuszczając na mnie i wójt się do tego przyczynia odmawiając pomocy policja do tej pory mnie prześladowała gnębiła dopóki się nie zmienił komendant.

  "Miej nawet mały rozum, ale swój.
  Skąd wziąć odwagę? Odważni jej nie oddadzą.
  Mam wiele odwagi, lecz boję się jej użyć.
  Odwaga jest pierwszą z wszystkich cnót, warunkuje bowiem utrzymanie wszystkich pozostałych."

 • 2017-01-09 08:51:17

  gość: ~kruk

  ostatnio dodany post

  jeśli chodzi o wywiady środowiskowe to najlepiej o każdej osobie udziela je wszystkowiedząca miss, sołtys Suszki, niejaka Fedan. Jest na tyle nieogarnięta, że na prawo i lewo pepla i pepla nie zdając sobie sprawy, że swoim donosnym głosem to slychać ją nawet w Byczeniu

REKLAMA