Express-Miejski.pl

Bezkonkurencyjny Woźny, znakomity Matusiak. Kolejne sukcesy siłaczy na rękę z Przyłęku

Rafał Woźny z klubu UKS Black Skorpion Przyłęk najlżejszym zawodnikiem w historii, który wygrał kategorię open na rękę prawą podczas zawodów Pucharu Polski

Rafał Woźny z klubu UKS Black Skorpion Przyłęk najlżejszym zawodnikiem w historii, który wygrał kategorię open na rękę prawą podczas zawodów Pucharu Polski fot.: armpower.net

Rafał Woźny najsilniejszym Polakiem na prawą rękę. Piotr Matusiak wicemistrzem kraju na rękę lewą. Sukcesy zawodników UKS Black Skorpion na Pucharze Polski w Katowicach.

Puchar Polski to najważniejsza krajowa impreza, gdzie każdego roku spotykają się najsilniejsi armwrestlingowcy i próbują swoich sił w siłowaniu na rękę. Tegoroczna edycja była dwunastą i odbywała się w dniach 29-30 października na Górnym Śląsku. Rywalizowano w kilkunastu kategoriach zarówno na rękę prawą jak i lewą. W klasyfikacji drużynowej UKS Black Skorpion Przyłęk zajął siódmą pozycję z dziesięcioma medalami.

Najwięcej emocji wzbudziły oczywiście walki w kategoriach open. Rywalizowali w nich wszyscy chętni zawodnicy bez względu na wiek i wagę. Na rękę prawą po zaciętym finałowym starciu triumfował Rafał Woźny z Głuszycy, reprezentujący barwy UKS Black Skorpion Przyłęk! 27-latek został wpisany do księgi rekordów, bowiem jest najlżejszym zawodnikiem w historii Pucharu Polski, który okazał się zwycięzcą kategorii open. Na rękę lewą srebrny medal wywalczył inny przedstawiciel przyłęckiego klubu - Piotr Matusiak. W końcowej klasyfikacji musiał uznać wyższość Lucjana Fudała z Tytana Jaworzno. Zarówno Woźny jak i Matusiak zakwalifikowali się do kadry Polski na Puchar Świata Zawodowców - jednych z najbardziej prestiżowych zawodów na świecie. Obaj w swoich kategoriach wagowych okazywali się najlepsi zarówno na rękę lewą jak i prawą, zdobywając łącznie po trzy medale, z tego aż pięć złotych!

Inni przedstawiciele UKS Black Skorpion Przyłęk też zdobywali medale w swoich kategoriach wagowych. W kategorii juniorów do lat 18 do 63 kg dwa krążki wywalczył Tymoteusz Stypuła. Na lewą rękę był drugi, na prawą trzeci. Dwa medale powędrowały też na konto innego juniora - Daniela Burysa. W kategorii do lat 18 i 78 kg Burys wywalczył złoto, na rękę lewą był drugi. Bez medalu z imprezy wrócił Jacek Stecyk, który jest obecnie w fazie przenosin do wyższej kategorii wagowej. Mimo, iż mógł wystartować w niższej kategorii, bo pozwalała mu na to waga, spróbował swoich sił z cięższymi przeciwnikami i zarówno na prawą jak i lewą rękę uplasował się na czwartej lokacie. Na 12 miejscu zawody na rękę prawą w kategorii seniorów do 86 kg zakończył Kamil Zwardoń, ostatni z sześciu przedstawicieli klubu z Przyłęku.

sm. / Express-Miejski.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Bezkonkurencyjny Woźny, znakomity Matusiak. Kolejne sukcesy siłaczy na rękę z Przyłęku

  2016-11-02 17:01:45

  sm. / Express-Miejski.pl

  Rafał Woźny najsilniejszym Polakiem na prawą rękę. Piotr Matusiak wicemistrzem kraju na rękę lewą. Sukcesy zawodników UKS Black Skorpion na Pucharze Polski w Katowicach.

 • 2016-11-03 17:39:20

  gość: ~bardo

  ostatnio dodany post

  widzialem Rfala kilka miesiecy temu w galerii w Klodzku nie moglem zamknac ust z wrazenia co ten chlopak wyrabial to jest-kosmos-w jego wykonaniu kladl takie wielkie karki ze ludzie mysleli ze to jakis robot,wielkie brawa Rafal jestes wielki autentycznie

REKLAMA