Express-Miejski.pl

Potrzebują 35 tys. zł na utworzenie „rowerowego eldorado”

Srebrna Góra zaczyna powoli przyciągać do siebie coraz większą liczbę miłośników kolarstwa górskiego

Srebrna Góra zaczyna powoli przyciągać do siebie coraz większą liczbę miłośników kolarstwa górskiego fot.: SGR Srebrna Góra

Grupa SGR Srebrna Góra przy wsparciu znajomych uruchomiła na platformie PolakPotrafi.pl projekt rozbudowy tras rowerowych w Srebrnej Górze. Cel to uzbieranie 35 tys. zł.

Do tej pory Marek Janikowski, Mateusz Ostapiuk i Piotr Kurczab – pomysłodawcy projektu wybudowali społecznie i non profit 15 km tras czarnych A, A1, B, C, C1 w Srebrnej Górze o charakterze Enduro MTB. Trasy są ogólnodostępne dla wszystkich i są też częścią górskiego systemu tras rowerowych Stowarzyszenia Strefa MTB Sudety. Teraz chcą rozbudować tę infrastrukturę.

- Mamy w planach budowę drewnianych band, dropów i hop, a także poprawę istniejących już tras i ich rozbudowę. Głównym celem jest rozbudowa odcinka D poprzez przedłużenie go z 4,5 km do 8 km, a w dalszych części chcemy utworzyć łączniki między poszczególnymi odcinkami A, B i C - wyjaśnia Kurczab.

Po kilku dniach od rozpoczęcia akcji na portalu PolakPotrafi.pl na koncie srebrnogórzan jest już prawie trzy tysiące złotych. Zbiórka trwa do 17 października. Do tego czasu grupa musi uzbierać łącznie 35 tys. zł i nie ukrywa, że liczy na wsparcie.

Więcej o całym projekcie można przeczytać tutaj, a poniżej przedstawiamy krótki filmik promujący akcję SGR Srebrna Góra i znajomych.

sm. / Express-Miejski.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Potrzebują 35 tys. zł na utworzenie „rowerowego eldorado”

  2015-09-08 13:23:24

  sm. / Express-Miejski.pl

  Grupa SGR Srebrna Góra przy wsparciu znajomych uruchomiła na platformie PolakPotrafi.pl projekt rozbudowy tras rowerowych w Srebrnej Górze. Cel to uzbieranie 35 tys. zł.

 • 2015-09-09 11:51:21

  gość: ~laki

  no fajnie ale gdyby zrobili przynajmniej w części coś prostszego, dla niewyczynowych, weekendowych rowerzystów to byłoby o wiele większe wzięcie. jakbym mógł pojechać z dzieckiem łatwiejszą trasą a potem też sam trudniejszą to by było super

 • 2015-09-10 18:17:03

  gość: ~Piotr Kurczab

  mamy takie w planach - proszę być cierpliwym

 • 2015-09-10 18:18:38

  gość: ~Piotr Kurczab

  proszę śledzić projekt Singletrack Glacensis, a z pewnością będziesz usatysfakcjonowany !

 • 2015-09-11 10:39:59

  gość: ~mietek

  Kupiło by się wieś. ale dutki ...gdzieś

 • 2015-09-14 07:15:02

  gość: ~takitam

  To fascynujące zjawisko, tzn. nie sam pomysł, ale sposób na jego realizację który w swym założeniu nie różni się zupełnie niczym od wszelkich "świętych" pomysłów "dobrotliwych" sióstr zakonnych czy innych takich, czyli:

  Wymyśliliśmy sobie, że założymy sierociniec, kółko różańcowe, kółko gospodyń wiejskich, grupę przyjaciół roweru, grupę przyjaciół piwa itp. itd. .... bo lubimy się tak bawić.

  Cali happy, zrobiliśmy początki, czyli ..... założyliśmy tzw. organizację, coś tam nawet zrobiliśmy w tym celu i nagle okazało się, że najzwyczajniej w świecie brakuje kasy na nasze widzimisię, więc drzemy japę gdzie się tylko da, że my tacy fajni jesteśmy, tacy dobrzy, a wszystko co robimy to przeca nie dla nas, a dla .... "społeczeństwa" i dlatego potrzebujemy wsparcia tegoż społeczeństwa, najlepiej w postaci gotówki.

  To nic, że korzystać z tego będziemy głównie my sami, czyli "ojcowie-założyciele" , ale .... to wszystko dla Was miłe frajerstwo.

  Żeby nie było, to wszelakie tego typu inicjatywy jak najbardziej popieram, ale .... róbcie to za własne pieniądze i wtedy możecie bez fałszu powiedzieć, że robicie to pro publico bono, a ludzie jak zobaczą, że to działa i co więcej, jest im potrzebne, to bez żadnych apeli dołożą się do inicjatywy.

  Dziękuję za uwagę.

 • 2015-09-14 12:13:34

  gość: ~halina

  co za typ nic ci sie nie podoba ja nie moge

 • 2015-09-14 18:31:33

  gość: ~takitam

  @gość: ~halina

  To może zgłoś do sejmu projekt ustawy, żeby karać tych, którym się coś nie podoba.

  Wzorce możesz czerpać z tzw. Unii Europejskiej, gdzie Niemcy już postulują, że jeśli któreś z państw członkowskich nie zechce u siebie dziczy (czytaj tzw. uchodźców) , to będzie płacić karę.
  O Boże !!! ...... Napisałem ... dziczy ?
  Czy to aby już nie podpada pod rasizm, ksenofobię i wstecznictwo ?

  Póki jednak jeszcze mogę pisać, to będę sobie pisał co chcę i jak chcę.

  Tak na marginesie, to reprezentujesz sporą grupę osób które nie odnoszą się do tematu, tylko oceniają komentujących..
  Może więc zechcesz napisać coś, co jest na temat którego dotyczy komentarz.

 • 2015-09-14 20:01:46

  gość: ~zyx

  ostatnio dodany post

  już kiedyś wydano 200 tys. zł na ścieżkę rowerową i oprócz traktorków nic więcej tam już nie jedzie, szkoda ,że przez tą ścieżkę tylko zginął człowiek przy jej hucznym otwarciu , ale to tylko historia

REKLAMA