Express-Miejski.pl

Ząbkowiczanin mistrzem świata! [VIDEO]

Marcin Głowacki rok temu zajął drugie miejsce, w tym roku okazał się już najlepszy i zdobył tytuł Mistrza Świata fot.: Plati Photography / stuntersblog

Marcin Głowacki z Ząbkowic Śląskich wygrał tegoroczne Stunt Grand Prix w Bydgoszczy. „Korzeń” zarówno w przejeździe półfinałowym jak i finałowym okazał się najlepszy.

Podobnie jak w latach ubiegłych tak i teraz zawody miały oficjalnie rangę Mistrzostw Świata Federacji Ekstremalnych Sportów Motocyklowych w Stunt Ridingu. W poprzednim roku ząbkowiczanin uplasował się na drugim stopniu podium, jednak w miniony weekend nie miał już sobie równych.

W piątek odbyły się eliminacje. Do zawodów przystąpiło 41 stunterów. Oprócz reprezentantów Polski do Bydgoszczy zawitali zawodnicy m.in. z Litwy, Bułgarii, Japonii, Rosji, Estonii i Czech. Już w eliminacjach Marcin Głowacki zajął pierwsze miejsce znacznie wyprzedzając drugiego Hiryoyuki Ogawę z Japonii i trzeciego Martina Kratky z Czech.

Do finałów awansowała najlepsza dwudziestka eliminacji. Wyniki z eliminacji nie wliczały się do przejazdów półfinałowych i finałowych, które miały miejsce w sobotę i niedzielę. Po sobotnich występach „Korzeń” zdobył 311 punktów i  o 26 punktów wyprzedzał drugiego  Martina Kratky.  Podium zamykał francuski stunter Kevin  Parussini. Po pierwszym dniu Marcin Głowacki był zdecydowanym faworytem do zwycięstwa i w niedzielę dopełnił formalności, znów okazując się najlepszym stunterem dnia i jednocześnie zdobywając tytuł Mistrza Świata. Miejsca medalowe po sobotnich pokazach nie uległy zmianie – wicemistrzostwo świata wywalczył  Kratky, a trzecią pozycję zajął Parussini.
Drugi z Polaków Dawid „Procent” Marach uplasował się na dwunastej pozycji, Maciej Bielicki był siedemnasty, a Wojciech Kozioł dwudziesty. Pozostali reprezentanci naszego kraju odpadli w eliminacjach.

OFICJALNY FILM Z IMPREZY - STUNT GP 2014 - www.stuntgp.eu

Express-Miejski.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ząbkowiczanin mistrzem świata! [VIDEO]

  2014-07-09 10:39:14

  Express-Miejski.pl

  Marcin Głowacki z Ząbkowic Śląskich wygrał tegoroczne Stunt Grand Prix w Bydgoszczy. „Korzeń” zarówno w przejeździe półfinałowym jak i finałowym okazał się najlepszy.

 • 2014-07-09 11:28:35

  gość: ~Aghe

  Extra! Jak widać, jeśli ktoś chce to może wszystko osiągnąć, GRATULUJE!

 • 2014-07-09 11:35:00

  gość: ~xax

  Ciekawe kiedy władze się nim zainteresują i w końcu cos od siebie zaoferuja, brawo Marcin!

 • 2014-07-15 23:36:13

  gość: ~Teresa

  ostatnio dodany post

  Gratulacje! Milo czyta sie takich informacji. A jaka byla glowna nagroda?

REKLAMA