Express-Miejski.pl

Strażacy ze Stolca w Czechach

Strażacy ze Stolca w Czechach

Strażacy ze Stolca w Czechach fot.: OSP Stolec / ospstolec.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na początku czerwca Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolcu wybrali się do Cervenego Kostelca (Czechy). Powodem wizyty było 140-lecie czeskiej jednostki, która od dziesięciu lat jest zaprzyjaźniona z jednostką z powiatu ząbkowickiego.

Uroczystość otworzył prezes czeskiej straży Radomir Sagner. Następnym punktem spotkania było podpisanie umowy na kolejne lata o dalszej współpracy między dwiema jednostkami. Na dokumencie swój podpis złożyli reprezentanci obu jednostek – straż ze Stolca reprezentowali prezes Marek Klimczuk oraz naczelnik Tomasz Rękawik. Nie obyło się także bez odznaczeń i wyróżnień – otrzymali je druhowie Janusz Blicharski i Antoni Golis.

Reprezentanci OSP Stolec oprócz życzeń złożyli także na ręce prezesa strażaków z Cervenego Kostelca rzeźbę strażaka. Wykonał ją druh Mariusz Kasprzyk.

- Współpraca między naszymi jednostkami trwa od 2003 roku. Na minionym spotkaniu podpisaliśmy umowę na kolejne lata jeśli chodzi o dalsze współdziałanie. Współpraca polega głównie na wymianie młodzieży – nasi młodzi chłopcy jeżdżą na wymianę organizowaną przez czeskich strażaków i odwrotnie – Czesi przyjeżdżają do nas. Ponadto strażacy z Kostelca często goszczą u nas na zawodach strażackich i zapraszają nas do siebie – komentuje prezes OSP Stolec Marek Klimczuk.

someone. / Express-miejski.pl / ospstolec.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA