Express-Miejski.pl

Najważniejsze wydarzenia 2012 roku w Ząbkowicach Śląskich

UM Ząbkowice Śl. fot.: UM Ząbkowice Śl.

Koniec grudnia to najlepszy czas podsumowań, refleksji. To był naprawdę dobry rok: zmieniająca się i piękniejąca gmina, pozyskane liczne zewnętrzne środki finansowe, zrealizowane inwestycje, udane imprezy plenerowe, największe polskie gwiazdy koncertujące w Ząbkowicach, a także wzrost zainteresowania turystów naszym miastem. Cieszy nas fakt, że opinia o Mieście Krzywej Wieży i Frankensteina nieustannie zmienia się na lepsze.

Niewątpliwie historycznym wydarzeniem była wizyta Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i spotkanie z mieszkańcami na ząbkowickim rynku. Słowa jakie padły z ust Prezydenta RP, podczas przemówienia w Auli III Liceum Ogólnokształcącego podkreśliły znaczenie naszego największego „skarbu” jakim jest Krzywa Wieża: (…) i my, nie tylko Włosi, mamy swoją Krzywą Wieżę, tutaj w Ząbkowicach. To świadczy o tym, że jesteśmy cząstką Europy, ale taką polską cząstką Europy i za to serdecznie dziękuję.”

Podkreśleniem wagi tych słów, a także wielkim sukcesem było pojawienie się Krzywej Wieży w nowym spocie promującym Dolny Śląsk pt. „Dolny Śląsk. Dotknij tajemnicy”. Zrealizowany pod koniec roku spot, będzie wyświetlany w 2013 roku m.in. w kanałach grupy TVN, TVP1, TVP2, grupy Polsat, Eurosportu (w 46 krajach Europy), National Geographic i Discovery Channel. To niezwykłe wyróżnienie i element promocji Ząbkowic Śląskich.

Te znaczące dla całej gminy wydarzenia, w połączeniu z działaniami inwestycyjnymi i promocyjnymi jakie będą podejmowane również w 2013 roku, z całą pewnością przyniosą wymierne korzyści dla rozwoju Gminy Ząbkowice Śląskie.

UM Ząbkowice Śl.

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA