Express-Miejski.pl

Rekonesans z Dolinie Raków. W poszukiwaniu nowych tras rowerowych.

Szukając nowych tras na przyszłoroczny sezon turystyczny najbardziej zaangażowani w pracę członkowie klubu RKS „Kross” Byczeń udali się na rekonesans do Doliny Raków.

Malowniczo położona, z wieloma atrakcjami turystycznymi znajduje się  niecałe 2 kilometry od Javornika w kierunku na Jesenik, w Republice Czech.  Cała dolina profesjonalnie opisana na tablicach informacyjnych zachęca do odwiedzin i umożliwia doskonale spędzenia wolnego czasu.

W dolinie oprócz atrakcji turystycznych, ruin zamków, znajduje się punkt widokowy „Czarcia Ambona”, z której widoki na cała dolinę „zapierają dech” i dostarczają niebywałych przeżyć estetycznych będących nagrodą za bardzo krótką ale intensywną wspinaczkę. Po zwiedzeniu i zapoznaniu się z atrakcjami turystycznymi można skorzystać z bogato wyposażonego miejsca piknikowego. Znajduje się tam zarówno grill jak również istnieje możliwość bezpiecznego rozpalenia ogniska. Oczywiście całość jest zadaszona a obok znajdują się miejsca parkingowe dla rowerów oraz urządzenia parku zabaw dla najmłodszych. W tym samym miejscu istnieje możliwość skorzystania z bieżącej wody. Po drugiej stronie drogi obok parkingu, jest miejsce, w którym można zostawić posegregowane śmieci oraz toaleta.

Z ciekawostek na miejscu biwakowania znajduje się tablica informująca o pozostawieniu miejsca w stanie umożliwiającym korzystanie następnym turystom. Oczywiście posprzątaliśmy(dosłownie), bo na miejscu jest spora miotła (nie przywiązana łańcuchem). To urocze miejsce do sobotnio-niedzielnych wycieczek posiada również niewielki basen i tenisowy kort ziemny i jest doskonałą propozycją dla turystów poszukujących wrażeń.


Tradycyjnie zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspólnie z nami poznawać  najbliższe okolice i nie boją się wysiłku fizycznego do udziału w naszych rajdach. Informacje o naszych imprezach znajdują się na łamach lokalnych gazet „Echo Tygodnia” i „Wiadomości Powiatowe” oraz w na stronach internetowych: dza.doba.pl, express-miejski.pl, czasnarower.pl, rkskross.pl.tl


Informujemy, że wszelkie informacje o zapisach do RKS Kross Byczeń oraz o udziale w rajdach można zgłaszać drogą mailową, pisząc na jeden z adresów: boczulajan@wp.pl lub gurmond@tlen.pl oraz telefonicznie pod numerem  telefonu 724076287 (w każdy dzień roboczy, po godz. 16.00).  
        

gurmond

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA