Express-Miejski.pl

Nowy budynek wielofunkcyjny na stadionie pnie się w górę [foto]

Budowa nowego obiektu wielofunkcyjnego oraz prace związane z dodatkową infrastrukturą na stadionie miejskim w Ząbkowicach Śląskich są już na zaawansowanym poziomie. Realizacją prac zajmuje się firma Budimex.

Umowa na inwestycję o wartości blisko 20 mln zł została podpisana we wrześniu ubiegłego roku. W ramach zadania na stadionie miejskim powstanie nowy budynek wielofunkcyjny ‎z szatniami, ogólnodostępnymi pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, ‎salą ‎wykładową oraz pomieszczeniami biurowymi.‎ Ważnym elementem zadania będzie wykonana strefa wypoczynku i rekreacji dedykowana rodzinom z dziećmi.

Obiekt wielofunkcyjny ma zostać wyposażony w pompy ciepła oraz instalację fotowoltaiczną. Dodatkowo w ramach zamówienia Budimex przebudowuje parking przy Słonecznej Arenie i Słonecznym Parku Wodnym. ‎Na miejscu powstanie również dodatkowa atrakcja w postaci mini pumptracku o nawierzchni asfaltowej. Obiekt będzie umożliwiał jazdę ‎na deskorolce, hulajnodze oraz rolkach, a także będzie wyposażony w system małej retencji wód opadowych i roztopowych, który pomoże w nawadnianiu pobliskich boisk.

Termin zakończenia kompleksowej realizacji modernizacji stadionu zaplanowano na koniec 2024 roku.

przewijaj również klawiszami strzałek na klawiaturze Strzałki
przewijaj również za pomocą gestów Strzałki
Nowy budynek wielofunkcyjny na stadionie pnie się w górę

Nowy budynek wielofunkcyjny na stadionie pnie się w górę fot.: UM Ząbkowice Śląskie
zdjęcie 4 z 8

 • Nowy budynek wielofunkcyjny na stadionie pnie się w górę
 • Nowy budynek wielofunkcyjny na stadionie pnie się w górę
 • Nowy budynek wielofunkcyjny na stadionie pnie się w górę
 • Nowy budynek wielofunkcyjny na stadionie pnie się w górę
 • Nowy budynek wielofunkcyjny na stadionie pnie się w górę
 • Nowy budynek wielofunkcyjny na stadionie pnie się w górę
 • Wizualizacja budynku wielofunkcyjnego
 • Wizualizacja budynku wielofunkcyjnego

foto_private_policy

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nowy budynek wielofunkcyjny na stadionie pnie się w górę [foto]

  2024-05-23 23:59:02

  gość: ~jt

  Sobie 45 letnie dziecko zamówiło na koszt podatnika kamizelkę i kurtkę żeby poczuć się ważnym. A autor muralu na ściance do tenisa musi być zadowolony że została ona wyburzona mimo że nie kolidowała z nową infrastrukturą.

 • 2024-05-24 05:06:40

  gość: ~Gbh

  Ciekawe kiedy za stary basen się wezmą żeby nie czeba było jeździć do innego miasta

 • 2024-05-24 07:52:44

  gość: ~Autor

  @~Gbh
  Nie bawem 7 baniek otrzymali na tą inwestycję

 • 2024-05-24 10:01:50

  gość: ~Piotr

  @~Gbh
  Lepiej żeby się nie brali.Wiesz jakie tu będą komentarze chyba nawet nie muszę ci pisać.

 • 2024-05-24 10:07:06

  gość: ~Beata

  @~Piotr
  Komentarze w potaci a po co,a dlaczego,a przecież basen jest w sąsiedniej miejscowości można tam dojechać,a to z naszych pieniedzy idzie,Burmistrz znowu zadłuża miasto niepotrzebnymi inwestycjami itp.Co nowego ma powstać odrazu krytyka ale jak już coś powstanie to chętnie wszyscy przychodzą ci co krytykowali

 • 2024-05-26 11:04:30

  gość: ~takitam

  @~Beata

  Zechcesz przypomnieć, jakie przychody gminie przynosi ten basen z tym saunarium ?
  ... i czy kredyt za to już spłacony ?

 • 2024-05-24 10:23:35

  gość: ~mieszkaniec

  @~Gbh
  chyba prędzej go do końca sprzedadzą:)

 • 2024-05-24 10:25:03

  gość: ~xD

  @~Gbh
  Przecież najtwardszy elektorat Fistaszka wyśmiewał(nawet w komentarzach na jego profilu) ten pomysł gdy proponował go ratownik. Gdy to samo zrobi Fistaszek to beton będzie zachwycony. To jest chore, nie ważne co, ważne kto.

 • 2024-05-24 07:04:46

  gość: ~H2o

  Pan w żółtej kamizelce na drugim zdjęciu to chyba jakiś przewodnik, z prawa ręka w gorze mówi:”popatrz do góry, cóż widzisz? pałac kultury”, pozostali dwaj w pomarnczowych kamizelkach to chyba goscia ignorują, ponieważ wyglada, ze nawet nie patrzą się w jego stronę, a nawet się śmieją. Tacy to urzędnicy……

 • 2024-05-24 07:51:44

  gość: ~Jacek

  Wreszcie powoli doczekamy się obiektu z którego będziemy dumni i bez kompleksów przed innymi drużynami jeszcze zrobić trybunę z zadaszeniem i nową spikerką a będzie miodzik

 • 2024-05-25 08:25:55

  gość: ~Lopez

  @~Jacek
  W sam raz na derby że Stolcem...

 • 2024-05-24 09:34:27

  gość: ~autor

  w Kamieńcu na oś.XXX-cia,jak co roku,spółdzielnia mieszkaniowa rozsyła rozliczenie kosztów ciepła za miniony rok,i jak zwykle szok i niedowierzanie,przez cały rok, nawet przez okres letni płacimy zaliczki za owe ogrzewanie,firma-techem-z Wrocławia,od bardzo dawna -monopolista-,wystawia koszty ogrzewania-rozliczenia,i co roku koszty te są wyższe o kilkadziesiąt procent?nawet gdy węgiel cz miał opałowy,były po kilka tysięcy za tonę,teraz opał jest tani,a koszty ogrzewania coraz wyższe???nikt nic nie wie,jak to jest przeliczane?żadnych informacji,suche cyfry,jakieś nic nie mówiące--liczby jednostek-wszyscy mają niedopłaty,nawet ci lokatorzy,którzy mają podzielniki na kaloryferach,nie ma nikogo fachowego w zarządzie tej spółdzieni,kto by to logicznie wyjaśnił,nawet nie wiemy,na jakich zasadach skonstruowana jest umowa między słynnym prezesem a firmą--techem-????ile,jaką kwotę płaci rocznie spółdzielnia owej firmie--monopoliście-??nikt nic nie wie,mieszkańcy tylko narzekają,nic nie robią,liczą,że nowy rząd również da po 3 tys.zł jak poprzedni,słynny prezes spółdzielni dodatkowo straszy lokatorów,że--niedopłatę-należy wnieść szybko jednorazowo,mam dopłacić 2,4 tys.zł plus za liczniki za wodę,to 3 tys.zł jednorazowo,dobre to a jak inni lokatorzy????

 • 2024-05-26 11:17:46

  gość: ~takitam

  @~autor


  WSZYSTKIE JAK LECI tzw. spółdzielnie mieszkaniowe, to RELIKT KOMUNY, a polskie prawo nie zmieniło się w zasadzie w ogóle od 1945 roku, czyli jest ... komunistyczne po prostu.
  To dlatego, wszelkiej maści prezesi mogą sobie robić co chcą i KOMPLETNI NIC im nie grozi.

  Owszem, w teorii można to całe towarzystwo pozwać do sądu, ale .... cały (że się tak wyrażę) przewód prawny potrwa od kilku, do nawet kilkunastu lat, a w tym czasie prezes nadal jest prezesem i .... trzeba płacić ... nie tylko za wyimaginowane koszty obsługo spółdzielni i budynków, ale jeszcze za prawnika.

  No i wreszcie, nawet jeśli proces w końcu się skończy udowodnieniem winy, tak prezesowi jaki zarządowi czy podmiotów z nimi współpracujących i zostanie to wszystko skazane, to ... zazwyczaj na grzywnę tudzież w zawiasach, a pieniędzy NIKT WAM NIE ODDA.
  Wszystko to i tak pod warunkiem, że ... wygracie sprawę, bo jeśli nie, to poniesiecie koszty na prawnika + koszty prowadzenia sprawy + NADAL będziecie płacić horrendalne sumy za wszystko wzięte z sufitu, a wszystko to w majestacie tzw. prawa.

  Na koniec jeszcze raz.
  Komuna niby padła, a komunistyczne prawo NADAL obowiązuje w Polsce.

 • 2024-05-25 08:41:08

  gość: ~Dalekowzroczny

  Piękne obiekty . Dobre pomysły. Pełna infrastruktura sportowa. Będzie z tego korzyść finansowa . Tylko patrzeć jak nawet kluby zagraniczne będą zjeżdżać na obozy. Życzę wszystkim, którzy brali udział w projekcie dalszych sukcesów. Proste, żeby zarabiać trzeba zainwestować.

 • 2024-05-25 10:28:16

  gość: ~bb

  @~Dalekowzroczny
  "Będzie z tego korzyść finansowa"
  Tak jak z basenu, pewnie dlatego prywatni inwestorzy pchali się drzwiami i oknami żeby takie coś postawić i na tym zarabiać. A nie, czekaj..

 • 2024-05-26 11:23:40

  gość: ~takitam

  @~bb


  DOKŁADNIE.

  Gdyby to było opłacalne, to JUŻ DAWNO prywatny podmiot by to wybudował.
  To samo ze stadionami wszelakimi czy innymi tego typu pierdołami.

 • 2024-05-27 09:28:00

  gość: ~Sw

  @~takitam
  Proputinowska narracja - czy warto w ogóle żyć ? Czy publiczna komunikacja jest opłacalna, dla przykładu PKP ? Czy leczenie chorych starych ludzi jest opłacalne ? Zejdź z tych głupich wypowiedzi bo komu one są opłacalne ?? Zapisz się do pisiorków bo to jest jedynie opłacalne, a ułaskawienie w razie nieopłacalności masz za friko i to się rozumie. :)))))))))))

 • 2024-05-27 11:20:35

  gość: ~joion

  @~Dalekowzroczny
  a jako mieszkaniec, jakie korzyści będę czerpał z zagranicznych gości, jak skorzystają mieszkańcy z zagranicznych klubów odwiedzających nasz stadion???

 • 2024-05-27 11:14:30

  gość: ~joion

  20 mln zł - a jakim wysokim kredytem UG zadłużył naszą gminę na ten cel? prosimy o informację. Autorzy tekstów o inwestycjach gminnych zawsze zapominają o takich informacjach. No tak UG płaci gazecie publikując wiele ogłoszeń, co się dziwić, że taka ukierunkowana publicystka w naszej gminie. Klaskać, klaskać, a gawiedź spłaci to w podatkach!?

 • 2024-05-28 06:58:06

  gość: ~ble ble ble

  ostatnio dodany post

  @~joion
  Co to jest UG?

REKLAMA


REKLAMA