Express-Miejski.pl

Kontrole punktów sprzedaży gazu

kontrola fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

W okresie zimowym zwiększa się liczba zużywanego gazu w butlach gazowych. Zdarzają się także wypadki związane z użytkowaniem butli. Z tego powodu ząbkowiccy dzielnicowi wraz ze strażakami prowadzą kontrole punktów sprzedaży gazu. Za nieprzestrzeganie przepisów ochrony przeciwpożarowej grozi kara finansowa.

W grudniu policjanci wraz ze strażakami kontrolują punkty sprzedaży butli gazowych na terenie powiatu. Kontroli podlegają wszystkie punkty pod kątem ochrony przeciwpożarowej - umiejscowienia stojaka z butlami w odpowiedniej odległości od budynków, zaopatrzenia stojaków we właściwe informacje ostrzegawcze oraz posiadania przez sprzedającego gaz wymaganej przepisami gaśnicy.

6 grudnia dzielnicowy i funkcjonariusz Straży Pożarnej skontrolowali wyrywkowo sześć punktów na terenie gminy Ciepłowody. W jednym punkcie stwierdzili rażące nieprawidłowości i sprzedający gaz został ukarany mandatem karnym.

Dodatkowo dzielnicowy zwrócił uwagę na właściwe zabezpieczenie stojaków przed kradzieżą. Doradzał sposób zamykania i dozorowania mienia aby nie stać się ofiarą kradzieży. Takie kontrole będą prowadzone cyklicznie. Celem ich jest wspólne bezpieczeństwo.

KPP w Ząbkowicach Śląskich

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA