„Szybki rozwój nauk biologicznych, a zwłaszcza biotechnologii powoduje, że zainteresowani tymi problemami uczniowie szkół średnich mają ograniczony dostęp do najnowszych wyników badań. Wydział Biotechnologii jest zainteresowany, aby rekrutować studentów posiadających określone predyspozycje do pracy w biologii eksperymentalnej i biotechnologii”
Tak zapisano m.in. we wstępie do umowy, którą podpisano 9 listopada br. między Wydziałem Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach. Umowa została podpisana przez prof. dra hab. Ryszarda Cacha, Prorektora ds. nauczania UWr oraz przez dyrektora szkoły dra Mariusza Szpilarewicza. Uczelnia zadeklarowała m.in. udostępnienie uczniom biblioteki wydziałowej, opiekę merytoryczną i eksperymentalną w swoich laboratoriach, udział w zajęciach, wizyty naukowców.
Pierwsze zajęcia przeprowadzono już w Ziębicach – były to niezwykle interesujące wykłady o genetycznie modyfikowanej żywności oraz sposobach ucieczki przed rakiem. Wykłady wygłosił dr Zdzisław Wróblewski, pełnomocnik dziekana Wydziału Biotechnologii, który jednocześnie wyraził zadowolenie ze studentów rekrutujących się z Ziębic.
UM Ziębice
REKLAMA
REKLAMA