Express-Miejski.pl

Pożar domu w Brodziszowie

Pożar w Brodziszowie fot.: OSP Braszowice

Niespełna dwie godziny temu zakończyły się działania jednostek straży pożarnej, które dziś od godziny 15:25 robiły wszystko, aby ugasić płonący budynek mieszkalny położony w Brodziszowie.

Zaraz po otrzymaniu informacji o pożarze na miejsce zdarzenia wysłano jednostki Państwowej Straży Pożarnej, a także Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stolca, Braszowic, Tarnowa, Przedborowej oraz Ciepłowód. Ząbkowice zabezpieczała w tym czasie jednostka z Kamieńca Ząbkowickiego.

Działania straży zakończyły się tuż po godzinie 19:00, ale ostatnia jednostka opuściła miejsce zdarzenia godzinę później. Ogień objął swym zasięgiem zarówno budynek mieszkalny, jak i gospodarczy. Nikomu nic się nie stało. Przyczyny wybuchu pożaru nie są jeszcze znane.

RELACJA PSP ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

W dniu 9.11.2011 r. doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Brodziszowie. O zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Ząbkowicach Śląskich zostało zaalarmowane około godziny 15:25. Na miejsce pożaru zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Ząbkowic Śląskich oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Braszowic, Tarnowa i Stolca.  Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy z Ząbkowic Śl., ogniem objęte było już pierwsze piętro, dach wraz z poddaszem - płomienie sięgały kilku metrów ponad dachem. W pierwszych minutach akcji podano pierwszy prąd wody w natarciu do wnętrza palącego się budynku oraz drugi z podnośnika hydraulicznego na płonący dach.Wraz z przybywaniem kolejnych zastępów, wprowadzano kolejne prądy gaśnicze w natarciu na żywioł oraz w obronie na budynki gospodarcze bezpośrednio przyległe do domu. Z uwagi na duży rozmiar pożaru -  dodatkowo zadysponowano do zdarzenia strażaków ochotników z Przedborowej i Ciepłowód. Gdy udało się stłumić wydostające się płomienie z okien, strażacy zbudowali stanowiska gaśnicze przy pomocy drabin D10W i podano kolejne prądy gaśnicze od frontu budynku przez okna na piętro i poddasze. Dużym utrudnieniem w działaniach gaśniczych była wysoka temperatura oraz silne zadymienie, strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Po ponad dwugodzinnej walce z ogniem - zużywając około 35 m3 wody - udało się opanować żywioł i przystąpiono do prac rozbiórkowych wraz z gaszeniem najmniejszych zarzewi ognia.
W pożarze na szczęście nikt nie został ranny, spaleniu uległ budynek mieszkalny - dach wraz z poddaszem, pierwsze piętro budynku z wyposażeniem. Udało się uratować przed ogniem budynki gospodarcze przyległe do domu. Przyczynę pożaru bada Policja.

Z ogniem walczyły zastępy:

GBA 2,5/16 Renault Midlum- JRG Ząbkowice Śl.
SHD 25  Man - JRG Ząbkowice Śl.
GCBA 6/32 Jelcz - OSP Braszowice.
GBA 2,5/16 Star 244 - OSP Stolec.
GBA 2,5/16 Star 200 - OSP Tarnów.
GCBA 6/32 Jelcz - OSP Przedborowa.
GBA 2,5/30 Mercedes Atego - OSP Ciepłowody.

Na czas prowadzonych działań w zabezpieczeniu powiatu stacjonował zastęp z OSP Kamieniec Ząbkowicki I.

Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA