Mistrzostwa Ziębic w Armwrestlingu

Ziębice

Ziębice fot.: UM Ziębice

W niedziele 22 maja 2011 r. po raz pierwszy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ziębic w Armwrestlingu o Puchar Burmistrza. Była to kolejna impreza zorganizowana przez Uczniowski Klub Sportowy Black Skorpion Przyłęk, pierwsza przy pomocy Burmistrza Ziębic Antoniego Herbowskiego oraz ZCK Ziębice.

Zawodnicy startowali 6 kategoriach wiekowych i wagowych. Dzieci do 12 lat, Junior Open, Senior 80 kg, Senior Open, Kobiety Open oraz kat VIP.

Kategorię dzieci zdominował zawodnik z Przyłęku Jacek Stecyk, który bez problemów stanął na najwyższym stopniu podium. Zaraz za nim uplasował się miejscowy zawodnik Mateusz Hałaniuk i na miejsce trzecie niespodziewanie wskoczyła jego siostra Judyta Hałaniuk, która  mimo tego, że rywalizowała z chłopcami to wywalczyła ostatnie miejsce na podium.

W kat. Junior Open bardzo zaciętą walkę toczyli Adrian Klapec z Jaworzna oraz Cyprian Załoga z Przyłęku. Mimo tego, że pierwszy pojedynek miedzy tymi zawodnikami zakończył się zwycięstwem Cypriana to doświadczony zawodnik z Jaworzna w finale udowodnił, że tworzy czołówkę polskiego armwrestlingu w kat. juniorskiej. Miejsce 3 zajął w tej kat Jakub Kizik.

Czas na kategorie seniorskie, które rozpoczęły się od rywalizacji płci pięknej w kat Kobiety Open. Po zaciętym finale zwyciężyła miejscowa zawodniczka Violeta Hałaniuk wyprzedzając Ewelinę Janeczek. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła Katarzyna Zimorska.

W senior 80 kg niespodziewanie zwyciężył Kamil Zwardoń z Jaszkowej, zaraz przed Cyprianem który po raz kolejny, po pięknej walce musiał się zadowolić drugim miejscem na podium. Zrewanżował się jednak swojemu koledze z Jaworzna Adrianowi Klapec, który tym razem zajął miejsce trzecie.

Najbardziej oczekiwana kategoria czyli Senior Open przysporzyła najwięcej emocji. Kolejny raz zwyciężył ją parokrotny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski Rafał Woźny. Tomasz Pelczar z Owiesna zajął miejsce drugie, a trzecie viceprezes klubu UKS Black Skorpion Adrian Ferenc, główny organizator tych zawodów.

Na koniec rozegrana została kategoria VIP w której zwyciężył Radny Powiatowy Wiesław Jabłoński, przed Mirosławem Krupą i Marianem Janeczkiem. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem i miejmy nadzieję że, w przyszłym roku zostaną zorganizowane II Otwarte Mistrzostwa Ziębic o Puchar Burmistrza!