Express-Miejski.pl

„Ziarenko Nadziei” – nowa fundacja w Ziębicach chce pomagać potrzebującym

„Ziarenko Nadziei” – nowa fundacja w Ziębicach chce pomagać potrzebującym

„Ziarenko Nadziei” – nowa fundacja w Ziębicach chce pomagać potrzebującym fot.: UM Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Ziębicach powstała nowa inicjatywa społeczna, której celem jest niesienie pomocy osobom potrzebującym.

Fundacja Ziarenko Nadziei rozpoczęła swoją działalność, a jej misją jest wspieranie mieszkańców oraz rozwijanie działań charytatywnych na terenie gminy.

Założycielem fundacji jest Paweł Daszkiewicz – mieszkaniec dobrze znany lokalnej społeczności z zaangażowania w inicjatywy pomocowe. Jest on między innymi jednym z pomysłodawców funkcjonującej w mieście lodówki społecznej oraz osobą prowadzącą w mediach społecznościowych grupę informacyjną poświęconą temu projektowi. Dzięki takim działaniom wielu mieszkańców może dzielić się żywnością i wspierać osoby znajdujące się w trudniejszej sytuacji.

Powstanie fundacji to kolejny krok w rozwijaniu działalności pomocowej. Podczas spotkania przedstawicieli samorządu z założycielem fundacji rozmawiano o jej celach, planach oraz możliwościach współpracy przy realizacji przyszłych inicjatyw społecznych.

Jak podkreślają przedstawiciele samorządu, Gmina Ziębice deklaruje wsparcie dla wszelkich inicjatyw, które mają na celu niesienie pomocy osobom potrzebującym oraz budowanie solidarności wśród mieszkańców.

Fundacja Ziarenko Nadziei dopiero rozpoczyna swoją działalność, jednak już dziś zachęca mieszkańców do śledzenia jej profilu w mediach społecznościowych, gdzie pojawiać się będą informacje o planowanych akcjach, możliwościach pomocy oraz nowych inicjatywach skierowanych do lokalnej społeczności.

em24.pl / UM Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA