Express-Miejski.pl

Ks. Grzegorz Kożak oficjalnie powołany na urząd proboszcza

Ks. Grzegorz Kożak oficjalnie powołany na urząd proboszcza

Ks. Grzegorz Kożak oficjalnie powołany na urząd proboszcza fot.: UMiG Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

15 lutego w kościele parafialnym w Bożnowicach odbyła się uroczystość wprowadzenia na urząd proboszcza tutejszej parafii ks. Grzegorza Kożaka.

Taki proces w języku prawa kanonicznego jest określany instalacją na urząd proboszcza.

Ks. Grzegorz przez ostatni rok był administratorem parafii pw. Trójcy Świętej po nagłej śmierci ks. Marka. Dekretem Metropolity Wrocławskiego z 26 stycznia ks. Grzegorz Kożak ustanowiony został proboszczem, a 15 lutego w obecności ks. dziekana Ryszarda Słowiaka złożyć stosowne przyrzeczenia i przypieczętował je swoim podpisem.

W uroczystości wzięli udział nasi sołtysi z Bożnowic, Jasienicy i Nowiny, a także wójt Przeworna Jarosław Taranek (parafia Bożnowice obejmuje bowiem miejscowości dwóch gmin).

- W swoich słowach skierowanych do nowego ks. Proboszcza życzyłem m.in. wszelkich potrzebnych łask, sił i powodzenia w realizacji wszystkich dzieł, niegasnącej pogody ducha, wsparcia swoich parafian w budowaniu mocnej wspólnoty - relacjonuje Mariusz Szpilarewicz, burmistrz Ziębic.

UMiG ZIębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA