Gmina Ziębice po raz kolejny przeznaczy środki finansowe na wsparcie funkcjonowania podstacji pogotowia ratunkowego w Ziębicach.
12 lutego podpisano umowę z Beatą Gil, Dyrektor SP ZOZ Pomoc Doraźna w Ząbkowicach Śląskich, na pierwszą transzę pomocy w wysokości 50 tys. zł.
Przekazane środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na zakup sprzętu medycznego oraz materiałów niezbędnych do udzielania świadczeń zdrowotnych.
- Dzięki pomocy Gminy Ziębice – zmniejszają się koszty dla SP ZOZ – i możliwe jest stałe stacjonowanie karetki właśnie w Ziębicach - mówi Mariusz Szpilarewicz, burmistrz gminy.
Stała obecność zespołu ratownictwa medycznego na miejscu ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. Skrócenie czasu dojazdu do pacjentów w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia bezpośrednio przekłada się na skuteczność udzielanej pomocy.
Umowę podpisali: Beata Gil – Dyrektor PSP ZOZ Pomoc Doraźna w Ząbkowicach Śląskich, Mariusz Szpilarewicz – Burmistrz Ziębic oraz Rafał Śledź – Sekretarz Gminy Ziębice.
Samorząd Ziębic od lat wspiera działalność podstacji pogotowia, traktując ją jako istotny element lokalnego systemu bezpieczeństwa zdrowotnego.
em24.pl
Gmina Ziębice wspiera pogotowie ratunkowe
2026-02-12 12:28:49
gość: ~Adam
To tak ładnie medialnie wygląda.Tylko albo jest albo nie ma lekarze może będzie za pół godziny może w ogóle i po co to trzymać.Jak i to każą jechać na SOR do Metropoli lub Nysy.
2026-02-12 12:55:26
gość: ~Zorientowany
Nieprawda ,zdecydowanie lekarz jest, ewentualnie wyjechał do pacjenta .Lepiej mieć opiekę nocną na miejscu ,nawet jeżeli lekarz się spóźnia bo jedzie po dyżurze. Zawsze można skorzystać z pomocy lekarza w swojej wybranej przychodni. Jednak wiedząc , że w POZ jest kolejka, brak lekarza lub brak miejsca do lekarza wszyscy od razu idą do nocnej opieki a potem narzekają.
2026-02-12 13:00:47
gość: ~aaa
@~Zorientowany
Piszesz "skorzystać z pomocy lekarza w swojej wybranej przychodni” to idę do przychodni i słyszę przy rejestracji że najbliższy termin przyjęcia za 4-5 dni. To co taki chory ma robić?
2026-02-12 12:56:00
gość: ~aaa
Szpital by się przydał i to taki z izbą przyjęć.
2026-02-12 13:34:12
gość: ~Gmina
A ile idzie na Golców, Majewską itp. Czemu wtedy nie ma zdjęć i kwot przekazanych ....
2026-02-12 13:39:55
gość: ~mieszkaniec
ostatnio dodany post
Bardzo słuszne działanie, oby nikomu karetka nie była potrzebna. Dobrze, że jest na miejscu w Ziębicach
REKLAMA
REKLAMA