1 marca odbędzie się kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym. Tegoroczna edycja będzie już 14., podczas której uczestnicy na sportowo uczczą pamięć Żołnierzy Niezłomnnych.
Po raz pierwszy bieg odbędzie się w Braszowicach, a jego organizatorem jest Parafia rzymskokatolicka pw. św. Wawrzyńca w Braszowicach. Bieg wystartuje pod pomnikiem „Pamięci, Dumy i Chwały” w sąsiedztwie kościoła parafialnego w Braszowicach po mszy świętej o godz. 11.
- Przed biegiem zapraszamy wszystkich uczestników na mszę św. w intencji kombatantów z Braszowic. Po mszy św. zostanie odsłonięta tablica na Pomniku "Pamięci, Dumy i Chwały" poświęcona Żołnierzom Wyklętym, oraz kolejne tablice z nazwiskami kombatantów z naszej parafii w Braszowicach. Po biegu zapraszamy na wspólny posiłek przy ognisku i śpiewanie pieśni patriotycznych - zachęcają organizatorzy.
Zarejestrować się do biegu będzie można od godz. 10 na miejscu. Dodatkowych informacji udziela Bogdan Tuła - tel. 668698682.
Niemal tradycyjnie już Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w Ziębicach. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń na terenie Ziębic. Po raz dziesiąty raz z rzędu, mieszkańcy i nie tylko spotkają się w parku miejskim i pokonują trasę by uczcić pamięć tych, którzy stawiali opór sowieckiej okupacji i narzuconej władzy komunistycznej w Polsce. Start biegu zaplanowano na godz. 11. Warunkiem uczestnictwa jest prawidłowe wypełnienie formularza rejestracyjnego. Zgłoszeń należy dokonywać drogą elektroniczną - tutaj [KLIK]. Zapisy ruszają w piątek, 13 lutego o godz. 18.
Na wszystkich uczestników, którzy dotrą do mety, czeka pamiątkowy medal. Dodatkową atrakcją będzie losowanie nagród przygotowane specjalnie dla biegaczy i spacerowiczów.
Organizatorzy zachęcają również do podkreślenia patriotycznego charakteru wydarzenia poprzez elementy ubioru w barwach biało-czerwonych.
Po raz kolejny bieg odbędzie się także w Kamieńcu Ząbkowickim. Uczestnicy wystartują o godz. 13 sprzed Domu Rządcy orzy zespole pałacowo-parkowym i pokonają dystans ok. 1963 metrów, nawiązujący do roku, w którym zginął sierż. Józef Franczak „Lalek” – ostatni Żołnierz Niezłomny.
W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci, dorośli oraz całe rodziny - nie ma limitu wiekowego. Organizatorzy przygotowali pakiety startowe dla 150 pierwszych zapisanych uczestników, w tym koszulkę, worko-plecak, pamiątkowy medal oraz poczęstunek.
Zapisy oraz szczegóły dostępne są tutaj [KLIK], a dodatkowych informacji udzielają pracownicy Miejskiego Centrum Kultury pod numerem telefonu 725 821 500.
Wszystkie biegi organizowane na terenie powiatu ząbkowickiego mają charakter rodzinny i symboliczny. To nie rywalizacja, a wspólne przeżywanie sportowych emocji i okazja do integracji mieszkańców. Biegi nie będą mierzone czasowo, dlatego każdy może pokonać dystans w swoim tempie – biegnąc lub spacerując. Liczy się obecność, wspólnota i aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.
em24.pl
W Braszowicach, Ziębicach i Kamieńcu Ząbkowickim pobiegną Tropem Wilczym
2026-02-11 11:30:07
gość: ~mieszkaniec
Ludzie starsi pamjataj dobrze te czasy kim oni byli i co robili
2026-02-11 11:44:18
gość: ~cyngiel
@~mieszkaniec Ćwoku Tobie Armia Czerwona przyniosła władzę, a nam zniewolenie!
2026-02-11 12:55:55
gość: ~Kika
ostatnio dodany post
@~cyngiel Tak lubili pociągać za cyngiel i zabijać współbraci.
2026-02-11 11:52:19
gość: ~Fun
@~mieszkaniec
Fajni sa tutaj niektórzy uczestnicy tego forum. Niezłomni mu przeszkadzają. To wiele tlumaczy jak np te kłótnie na forum o sprawy wydaje sie oczywiste. Ha tfuuuu tyle w temacie.
REKLAMA
REKLAMA