Express-Miejski.pl

Pięciu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w cztery dni. Rekordzistka miała blisko 3.5 promila

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Tylko w ciągu ostatnich czterech dni policjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali pięciu nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

Wśród nich byli zarówno kierowcy samochodów, jak i rowerzystka, którzy swoim lekceważącym podejściem do przepisów i bezpieczeństwa stwarzali realne zagrożenie dla siebie i innych.

13 czerwca w Ziębicach doszło do kolizji, gdy 34-letni mieszkaniec powiatu kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w citroena. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a dodatkowo mężczyzna nie posiadał prawa jazdy kat. B.

Tego samego dnia, kilka godzin później w gminie Ziębice, policjanci zatrzymali 33-letniego kierowcę BMW. Mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu, a dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu udało się zapobiec tragedii na drodze.

Nie tylko kierowcy samochodów stanowili zagrożenie. 14 czerwca w Ząbkowicach Śląskich zatrzymano 39-letnią kobietę poruszającą się na rowerze, która miała aż 3,4 promila alkoholu. Jej jazda w takim stanie była niezwykle niebezpieczna zarówno dla niej, jak i innych uczestników ruchu.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany 16 czerwca na krajowej ósemce w Ząbkowicach Śląskich. 41-letni kierowca forda focusa miał niemal 1,5 promila alkoholu.

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu to przestępstwo zagrożone wysokimi karami, a przede wszystkim poważnym zagrożeniem życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu. Apelujemy o odpowiedzialność i reagowanie na niebezpieczne sytuacje na drodze.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pięciu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w cztery dni. Rekordzistka miała blisko 3.5 promila

    2025-06-17 15:05:05

    gość: ~Leśny Janusz

    ostatnio dodany post

    Przyjedźcie do Szklar to nowy rekord w promilach padnie

REKLAMA