Konsultacje potrwają do końca marca. W ramach konsultacji każdy może zgłaszać swoje uwagi poprzez formularz dostępny na stronie internetowej RZGW we Wrocławiu.
Ponadto dla mieszkańców i samorządowców z powiatów kłodzkiego, ząbkowickiego, nyskiego i brzeskiego odbędzie się 6 stacjonarnych spotkań, które odbędą się w dniach:
5 marca, godz. 11:00: Kłodzko,
6 marca, godz. 10:00: Nysa,
7 marca, godz. 10:00: Głuchołazy,
10 marca, godz.15:00: Lewin Brzeski,
11 marca, godz. 14:00: Stronie Śląskie,
12 marca, godz. 15:00: Lądek Zdrój.
Szczegółowe informacje o terminie i lokalizacji spotkań konsultacyjnych wraz z formularzem składania uwag dostępne są na stronie:
https://www.gov.pl/wody-polskie-wroclaw/program-dla-nysy-klodzkiej
Program dla Nysy Kłodzkiej – ogólne informacje
Program redukcji ryzyka powodziowego w zlewni Nysy Kłodzkiej to zestaw kompleksowych działań dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców, m.in. powiatów kłodzkiego i ząbkowickiego w województwie dolnośląskim oraz brzeskiego i nyskiego w województwie opolskim, przygotowany dla odbudowy odporności powodziowej mieszkańców regionu.
Program został opracowany przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie przez zespół profesora Janusza Zaleskiego. Program został zaakceptowany przez Zespół ekspertów ds. odporności po powodzi pod kierownictwem profesora Pawła Rowińskiego, szefa Komitetu Nauk o Wodzie i Gospodarki Wodnej Polskiej Akademii Nauk.
Program składa się z pięciu komponentów, tj. działań infrastrukturalnych w zlewni Nysy Kłodzkiej, redukcji ryzyka powodziowego w zlewni Białej Lądeckiej i szerzej w zlewni Nysy Kłodzkiej, rozbudowy kaskady zbiorników na Nysie Kłodzkiej, a także redukcji ryzyka powodziowego poniżej miejscowości Bardo.
Realizacja działań przewidziana jest na lata 2027-2034. Ostateczny koszt i zakres inwestycyjny programu będą znane po zakończeniu procesu konsultacji społecznych i wyborze optymalnych rozwiązań.
em24.pl
Ruszają konsultacje społeczne ws. programu redukcji ryzyka powodziowego w zlewni Nysy Kłodzkiej
2025-03-05 15:44:35
gość: ~moja gmina
Bardo i Kamieniec się nie łapią na konsultacje społeczne?
2025-03-09 19:57:50
gość: ~Mieszkaniec gminy
ostatnio dodany post
Tam i tak nie ma z kim teraz gadać zrobią co zechcą.
REKLAMA
REKLAMA