Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego w ciągu niespełna godziny zatrzymali dwóch rowerzystów, którzy poruszali się drogami publicznymi w stanie nietrzeźwości.
27 lutego w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z Kamieńca Ząbkowickiego przeprowadzili interwencje w wyniku których zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy z nich, 37-letni mężczyzna, został skontrolowany przed godz. 15. - Badanie wykazało, że miał on w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu. Zaledwie kilkadziesiąt minut później, około 15:30, policjanci zatrzymali kolejnego rowerzystę, 43-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego, u którego wynik alkomatu wskazał niemal 2,5 promila alkoholu. Obaj mężczyźni zostali skontrolowani na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki - relacjonuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.
Warto przypomnieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości do 2500 zł. W szczególnych przypadkach sąd może także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych. Należy pamiętać, że osoba nietrzeźwa poruszająca się rowerem stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.
em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie
REKLAMA
REKLAMA