Express-Miejski.pl

Maślan sodu na wrażliwe jelita - suplement, który poprawia jakość życia

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp.

Co się dzieje w organizmie człowieka cierpiącego na niedobór maślanu sodu? Czy brak tej substancji może okazać się niebezpieczny dla naszego zdrowia? 

Zobacz, jak działa sól kwasu masłowego i dowiedz się, czy prawidłowa suplementacja przyczyni się do złagodzenia problemów jelitowych.

Maślan sodu – skąd się bierze i jak działa?

Krótkołańcuchowy kwas tłuszczowy, nazywany też maślanem sodu, to ważne źródło energii dla komórek znajdujących się w naszym przewodzie pokarmowym. Sól kwasu masłowego powstaje na skutek rozkładu błonnika przez bakterie w jelicie grubym. Ta cenna substancja wykazuje wiele właściwości, dzięki którym możemy normalnie funkcjonować i dobrze się czuć. Jej przeciwzapalne działanie minimalizuje ryzyko rozwoju bolesnych i kłopotliwych infekcji. Maślan sodu przyspiesza gojenie oraz regenerację jelit i zwiększa produkcję śluzu występującego w ich nabłonku. To naturalna ochrona przewodu pokarmowego, która stanowi barierę blokującą wnikanie złych mikroorganizmów.

Kiedy warto sięgać po suplementy z maślanem sodu?

Niedobór maślanu sodu prowadzi do problemów z jelitami, które bardzo często przenoszą się na inne organy i prowadzą do pogorszenia ogólnego samopoczucia. Zbyt niski poziom soli kwasu masłowego może wynikać na przykład z nieodpowiedniej diety, która okazuje się zbyt uboga, by zaspokoić zapotrzebowanie organizmu. Specjalistyczne jadłospisy czasem zawierają zbyt dużo produktów wpływających na obniżenie poziomu bakterii wytwarzających maślan sodu, dlatego specjaliści odradzają diety wysokobiałkowe, tłuszczowe i niskowęglowodanowe. Kolejnymi czynnikami zaburzającymi wytwarzanie soli kwasu masłowego są antybiotykoterapia oraz cukrzyca typu drugiego. Jednym z najłatwiejszych sposobów na szybkie odbudowanie naturalnej flory jelitowej będzie prawidłowa suplementacja: https://mybionic.pl/profilaktyka/uklad-pokarmowy/maslan-sodu.

Czy suplementacja maślanu sodu przyniesie widoczne efekty?

Naukowcy potwierdzili, że sól kwasu masłowego wpływa pozytywnie na zdrowie jelit. Ten dobroczynny składnik pomoże nam w przypadku drobnych, a także bardzo poważnych dolegliwości:

  • w zespole jelita drażliwego i chorobie Leśniowskiego-Crohna,
  • w zapobieganiu i leczeniu nowotworów okrężnicy,
  • w walce z insulinoopornością,
  • w depresji oraz innych chorobach wpływających na mózg,
  • w zwalczaniu bezsenności.

Badacze podejrzewają, że maślan sodu może nas chronić przed najpopularniejszymi chorobami układu krążenia. Dobroczynna substancja nie została jeszcze całkowicie poznana – nie można wykluczyć, że w przyszłości stanie się ona składnikiem przełomowych leków.

Naturalne źródła kwasu masłowego – dieta dla zdrowych jelit

Pozyskiwanie maślanu sodu wraz z pożywieniem jest dość trudnym zadaniem, ponieważ niewielkie dawki tej substancji znajdują się głównie w pełnotłustych produktach mlecznych, które należy spożywać z umiarem. Zdecydowanie lepszym sposobem na podwyższenie stężenia soli kwasu masłowego w organizmie będzie suplementacja lub próba naturalnego zwiększenia jego produkcji. W tym celu należy spożywać jak najwięcej produktów bogatych w błonnik pokarmowy oraz pić dużo płynów.

Artykuł sponsorowany

REKLAMA