Mistrzostwa Koła PZW Ząbkowice Śl. w spławiku

Mistrzostwa Koła PZW Ząbkowice Śl. w spławiku fot.: Grzegorz Chmura

W niedzielę 10 kwietnia odbyły się spławikowe zawody wędkarskie o tytuł Mistrza Koła PZW Ząbkowice Śląskie 2011. Na stawie nr 1 Bartniki kilkudziesięciu zawodników rywalizowało w dwóch turach. Najlepsi wygrali i z pogodą, i z przeciwnikami.

Zawody spławikowe nie należały do najprostszych. Mimo słonecznej pogody wiał silny i zimny wiatr utrudniający wędkowanie. Inna sprawa, że ryby za bardzo nie chciały za współpracować z zawodnikami i żerowały bardzo chimerycznie.

Niedzielne zmagania rozegrano w dwóch turach. O zwycięstwie nie decydował więc przypadek, a umiejętności wędkarskie. Problemów nie mieli kadeci i juniorzy. W obydwu kategoriach wystartowało tylko dwóch zawodników zdobywając tym samym I miejsca. Byli to Mikołaj Hudy i Bartosz Karwala.

W kategorii seniorów walka toczyła się do samego końca. Ostatecznie Mistrzem Koła został Wojciech Remiasz, Wicemistrzem Marcin Remiasz, a trzecie miejsce zajął Wiesław Nieć. Wszyscy otrzymali puchary oraz karnety na zakupy akcesoriów wędkarskich.