Express-Miejski.pl

OSP Ciepłowody najlepsze w powiecie!

Halowy Turniej Piłki Nożnej fot.: Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sobotę, 09.04.2011 roku, w hali Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach odbył się VIII Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Straży Pożarnych powiatu ząbkowickiego. Do udziału w zawodach zgłosiło się dziewięć zespołów, reprezentujących swoje gminy. Emocje były niesamowite, a w turnieju było wszystko – piękne gole, świetne parady bramkarzy, kontuzje i czerwone kartki. Zacznijmy jednak od początku…

Tuż przed godziną 9:00 odbyło się losowanie. Organizatorzy postanowili zespoły podzielić na dwie grupy – w pierwszej rywalizowało pięć zespołów, w drugiej cztery. Mecze odbywały się 2x10 minut.

Grupa A:

1. OSP Henryków
2. OSP Tarnów
3. OSP Przedborowa
4. OSP Doboszowice
5. OSP Bardo

Grupa B:

1. PSP I Ząbkowice Śląskie
2. OSP Złoty Stok
3. PSP II Ząbkowice Śląskie
4. OSP Ciepłowody

Pierwsze cztery mecze fazy grupowej były bardzo jednostronne. Na inaugurację OSP Tarnów pokonał OSP Henryków 7:1, następnie OSP Przedborowa rozgromiła OSP Doboszowice aż 12:0 (!!!), po chwili PSP I Ząbkowice Śląskie wygrało 6:1 z OSP Złoty Stok, a w kolejnym meczu OSP Bardo zwyciężyło 7:1 drużynę strażaków z Henrykowa.

W kolejnym pojedynku także ujrzeliśmy wiele goli. Mimo, iż OSP Doboszowice prowadziło z OSP Tarnów 1:0, to ostatecznie pojedynek zakończył się triumfem strażaków z Gminy Ząbkowice Śląskie 8:4. Kolejna potyczka to mecz PSP II Ząbkowice Śląskie z OSP Ciepłowody. Rywalizacja stała na dobrym poziomie, lecz ostatecznie zakończyła się triumfem czwartej drużyny w Polsce poprzedniej edycji. Ciepłowodzianie zwyciężyli 3:1.

Później doszło do kolejnego bardzo zaciętego pojedynku. OSP Przedborowa mierzyła się z OSP Bardo. Mimo, iż przewagę posiadali gracze z Przedborowej to nie potrafili oni znaleźć sposobu na świetnie broniącego golkipera z Barda. Co więcej, dali sobie strzelić dwa gole i pomimo ataków, zdołali uzyskać kontaktowego gola 30. sekund przed końcem. Na wyrównanie zabrakło już czasu i to bardzianie zeszli z boiska zwycięzcy.

Na godzinę 11:34 został zaplanowany derbowy mecz pomiędzy PSP I Ząbkowice Śląskie, a PSP II Ząbkowice Śląskie. Lepsi w spotkaniu derbowym niespodziewanie okazali się gracze PSP II, którzy pokonali swoich kolegów 4:2 i sprawili sobie miłą niespodziankę, wciąż zachowując szanse na awans. W kolejnym meczu strzelaninę urządzili sobie strażacy z Przedborowej, zwyciężając 12:1 OSP Henryków. Najbardziej emocjonujący mecz był jednak dopiero przed nami. OSP Tarnów mierzyło się z OSP Bardo. Pojedynek był bardzo wyrównany i ostry, przez co sędzia niejednokrotnie wyciągał czerwony kartonik czy odsyłał piłkarzy na kilkuminutowe kary. Z tego niezwykle brutalnego pojedynku zwycięzcy wyszli jednak gracze z Barda, którzy wygrali 1:0, strzelając gola jeszcze w pierwszej odsłonie gry i zapewniając sobie awans do półfinału rozgrywek.

Kolejna potyczka to mecz OSP Złoty Stok – OSP Ciepłowody. Ci drudzy nie pozostawili złudzeń i pewnie wygrali 3:0, jednocześnie zapewniając sobie praktycznie awans do półfinału rozgrywek. W dwunastym meczu, który był pojedynkiem o przysłowiową „pietruszkę” OSP Henryków pokonało OSP Doboszowice 2:1. Po tym pojedynku także ujrzeliśmy bardzo emocjonującą rywalizację. PSP I Ząbkowice Śląskie, aby awansować do dalszej fazy rozgrywek musiało zwyciężyć OSP Ciepłowody. Gdy wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem, a gracze PSP I, w składzie z Przemysławem Madejem i Krzysztofem Czachorem(obaj Orzeł Ząbkowice Śl) prowadzili 3:1, prosty błąd popełnił bramkarz i Ciepłowody uwierzyły, że w tym meczu jeszcze nic nie jest stracone. Liczne ataki na bramkę strażaków z PSP w końcu przyniosły zamierzony efekt w końcówce batalii. Błąd popełnił jeden z piłkarzy tejże drużyny, a napastnik z Ciepłowód pewnie go wykorzystał i dał swojej ekipie punkt na wagę awansu z pierwszej pozycji.

W przedostatnim meczu fazy grupowej po ciekawym meczu PSP II Ząbkowice Śląskie zwyciężyło 2:1 OSP Złoty Stok, zaś w ostatnim OSP Bardo pokonało pewnie 8:2 ekipę z Doboszowic.

Po fazie grupowej klasyfikacja wyglądała następująco:

Grupa A:

1. OSP Bardo
2. OSP Przedborowa
3. OSP Tarnów
4. OSP Henryków
5. OSP Doboszowice

Grupa B:

1. OSP Ciepłowody
2. PSP II Ząbkowice Śląskie
3. PSP I Ząbkowice Śląskie
4. OSP Złoty Stok

Półfinały zostały rozegrane „na krzyż” i tak w pierwszym półfinale OSP Przedborowa zmierzyła się z OSP Ciepłowody, zaś w drugim OSP Bardo podejmowało PSP II Ząbkowice Śląskie. W pierwszym półfinale zwycięzcy okazali się być miejscowi, którzy pokonali przedborowian po ciekawym pojedynku 3:2. Drugi półfinał, również ciekawy, zakończył się triumfem OSP Bardo, którzy pokonali PSP II Ząbkowice Śląskie 2:1.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się dwa przegrane zespoły z półfinałów. W rywalizacji padło aż jedenaście goli, jednak zwycięstwo powędrowało na konto OSP Przedborowa, która pokonała PSP II 7:4.

W wielkim finale mające przewagę Ciepłowody długo nie mogły wyjść na prowadzenie. Dopiero na początku drugiej połowy gol napastnika miejscowych dał IV drużynie w Polsce prowadzenie. Bardzianie zdołali jednak wyrównać z rzutu wolnego i gdy wszystko wskazywało, że będziemy świadkami rzutów karnych, grający u siebie gracze z Ciepłowód, na 10. sekund przed końcem gry zdobyli zwycięskiego gola i zajęli pierwsze miejsce w powiecie, zaś tytuł wicemistrzów powędrował do Barda.

Końcowa klasyfikacja:

1. OSP Ciepłowody
2. OSP Bardo
3. OSP Przedborowa
4. PSP II Ząbkowice Śląskie
5-6. OSP Tarnów i PSP I Ząbkowice Śląskie
7-8. OSP Henryków i OSP Złoty Stok
9. OSP Doboszowice

Po emocjonującym finale nagrody dla najlepszych wręczyli Starosta Powiatu Ząbkowickiego Roman Fester, Wójt Gminy Stoszowice, która był w tym roku organizatorem turnieju, Marek Janikowski, a także Wójt Gminy Ciepłowody Jan Bajtek.

Herdek

0

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA