Express-Miejski.pl

Nietrzeźwi rodzice opiekowali się dziećmi. Maluchy odebrane w trybie interwencyjnym

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W ciągu dwóch dni policjanci odnotowali dwie interwencje w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi nietrzeźwych rodziców sprawujących „opiekę” nad małoletnimi dziećmi.

4 czerwca po godz. 18 na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, twierdząc, że jej nietrzeźwy mąż chce zabrać dzieci. Ząbkowiccy funkcjonariusze na miejscu potwierdzili, że 47-letni mężczyzna jest nietrzeźwy. Miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci postanowili również przebadać zgłaszającą. Okazało się, że kobieta miała 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie rodzice sprawowali „opiekę” nad dwójką małoletnich dzieci, z których najmłodsze miało zaledwie 3 lata. Funkcjonariusze nie mieli innego wyjścia jak zabrać dzieci w trybie interwencyjnym.

Podobnie zakończyła, się interwencja podjęta przez kamienieckich policjantów dzień później. Około godziny 21 otrzymali zgłoszenie że nietrzeźwa matka ma pod swoją opieką 16-miesięczne dziecko. - Mundurowi udali się do jednej z miejscowości w gminie Kamieniec Ząbkowicki. Już na pierwszy rzut oka widać było, że 43-latka jest nietrzeźwa. Badanie wykazało ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

- Informacje o tych zdarzeniach zostały przekazane do sądu rodzinnego, który teraz podejmie decyzje w stosunku do nieodpowiedzialnych rodziców - dodaje policjantka. - Dzieci są pod szczególną ochroną prawa. To na ich opiekunach spoczywa obowiązek opieki nad nimi. Część rodziców wybiera jednak inną drogę i nie jest w stanie sprostać roli jaką na siebie przyjęli. Niestety lekkomyślne zachowanie, często połączone z alkoholem może doprowadzić do tragedii. Dlatego apelujemy do wszystkich osób będących świadkami krzywdy dziecka o zgłaszanie takich sytuacji. Jeden telefon wykonany pod numer alarmowy 112, może realnie przyczynić się do poprawy sytuacji, w jakiej znajduje się maluch, a nawet ocalić jego życie i zdrowie - apeluje funkcjonariuszka.

em24.pl

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA