Express-Miejski.pl

Gwiazdy polskiej muzyki wystąpią w Ziębicach. Dni miasta już w pierwszy weekend czerwca

Tegoroczne Dni Ziębic potrwają aż trzy dni. W piątek gwiazdą imprezy będzie Nosowska, w sobotę Beata & Bajm, a w niedzielę Tribbs i Dawid Kwiatkowski fot.: mp

Dni Ziębic 2023 odbędą się w pierwszy weekend czerwca, lecz pierwsze atrakcje towarzyszące tegorocznym dniom miasta zaplanowano już kilka dni wcześniej. 

Od 20 maja do 12 czerwca w Evangeliku miłośnicy sztuki mogą podziwiać wystawę pn. Dokąd zmierzamy Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

27 maja odbędzie się 22. Rekreacyjny Rajd Rowerowy, który wystartuje o godz. 9.30 spod ratusza miejskiego w Ziębicach. Dystans do przebycia wynosi 23 km. W trakcie rajdu odbędzie się ognisko z kiełbaskami oraz losowanie nagród- niespodzianek.

30 maja na stadionie miejskim w Ziębicach odbędą się zawody lekkoatletyczne o puchar przewodniczącej rady miejskiej, a dzień później na boisku Orlik zaplanowano turniej piłki nożnej dla szkół podstawowych o Puchar Burmistrza Ziębic.

1 czerwca w parku miejskim od godz. 9 do godz. 13 odbędzie się Gminny Dzień Dziecka. Orócz dmuchańców i waty cukrowej na najmłodszych będą czekały atrakcje tj. tworzenie ziębickich obrazków, warkoczyki, malowanie twarzy, żywe zwierzęta, warsztaty z pierwszej pomoc oraz nauka Salsy. Wszystkie atrakcje bedą nieodpłatne. 

2 czerwca na boisku Orlik dziewczęta i chłopacy ze szkół podstawowych wezmą udział w międzygminnym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Ziębic.
2 i 3 czerwca na sali sportowej GCEiS będzie odbywał się Międzygminny Turniej Koszykówki o Puchar Burmistrza Ziębic, a 3 czerwca w sali gimnastycznej SP4 w Ziębicach drużyny zmierzą się w Międzygminnym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Ziębic.

2 czerwca od godz. 18 zaplanowano pierwsze koncerty na stadionie miejskim, gdzie będą odbywały się główne atrakcje. Na scenie pojawi się zespół Duns, o godz. 19.30 Izzy And The Black Trees, a o godz. 21.00 gwiazda wieczoru - Katarzyna Nosowska.

W sobotę 3 czerwca koncerty rozpoczną się o godz 17.30. Pierwszym występującym zespołem będzie Grand Blue, a tuż po nim wystąpi Dopamina. Na godz. 20.30 zaplanowano występ Beaty Kozidrak wraz zespołem Bajm. Od godz. 22.00 będzie odbywał się Event Klubowy przygotowany przez Wytrwanych Graczy.

Ostatni dzień imprezy, czyli nieziela rozpocznie się o godz. 15.30 od podsumowania Gminnej Akcji Pola Nadziei. Od godz. 16 będą występować lokalni artyści: Studio wokalne Spoko, Szkoła Muzyczna HIT & Chór ZSP w Ziębicach, One Desire. O godz. 17 zagra Luiza Kalita, a godzinę później Stach Bukowski. O godz. 19.15 na scenie pojawi się Tribbs, a ostatnim koncertem wieńczącym trzydniowe świętowanie będzie występ Dawida Kwiatkowskiego, który zaplanowano na godz. 20.45.

(KLIKNIJ NA PLAKAT, ABY POWIĘKSZYĆ)

 

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA