Asp. Katarzyna Iwanciów z kolejnym biegowym sukcesem

Asp. Katarzyna Iwanciów z kolejnym biegowym sukcesem fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Asp. Katarzyna Iwańciów z ząbkowickiej policji po raz kolejny wzięła udział w wyczerpującym biegu górskim i po raz kolejny stanęła na podium zawodów.

Tym razem policjantka wystartowaław Kudowskim Festiwalu Biegowym-Sztafecie Górskiej 3x25 km, rywalizując na dystansie Solo75. Pomimo ciężkich warunków biegowych, zimna i deszczu pokonała swoje słabości i zdobyła kolejne medale. Zawodniczka przebiegła 75-kilometrową trasę w czasie 11 godzin i 46 minut, zajmując pierwsze miejsce w kategorii K30 oraz drugie w kategorii Open Kobiet.

Aspirant Katarzyna Iwańciów w policji pracuje od 16 lat. Od kilku lat biega po górach i nie jest to jej pierwszy medal. Jak sama jednak przyznaje, warunki w jakich przyszło jej rywalizować w miniony weekend były ekstremalne - od mżawki po ulewę, błoto, lodowatą wodę czasami po kolana i setki powalonych drzew.  Na starcie dystansu pojawiło się 191 osób, z czego 54 nie dotarło na metę z różnych względów.