Express-Miejski.pl

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej: Za nami etap powiatowy. Znamy najlepszych

Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej fot.: KP PSP w Ząbkowicach Śląskich

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

30 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Turniej odbył się w 3 grupach wiekowych w których wystartowała następująca liczba uczestników:

I grupa wiekowa – (szkoły podstawowe klasy I – IV) – 15 uczestników,
II grupa wiekowa – (szkoły podstawowe klasy I – IV) – 20 uczestników,
III grupa wiekowa – (szkoły ponadpodstawowe) – 4 uczestników

Po napisaniu testu wszyscy uczestnicy konkursu mieli możliwość zwiedzenia KP PSP w Ząbkowicach Śl. oraz zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym przez Ząbkowicką Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą. W trakcie przerwy była również możliwość obejrzenia dynamicznego pokazu działań przygotowanego przez zmianę służbową.

Po sprawdzeniu prac konkursowych komisja egzaminacyjna w składzie st. kpt. Paweł Gluza - kierownik sekcji ds. kontrolno-rozpoznawczych, asp. Bartłomiej Prorok st.inspektor ds. kontrolno-rozpoznawczych, oraz dh Barbara Szpilarewicz przedstawiła wyniki końcowe w poszczególnych grupach.

I grupa wiekowa:
Przemysław Ostaszewski  - Szkoła Podstawowa w Bardzie
Nikodem Kazieńko - Szkoła Podstawowa w Grodziszczu
Zofia Deko - Szkoła Podstawowa w Kamieńcu Ząbkowickim

II grupa wiekowa:
Bartosz Przybylski - Szkoła Podstawowa w Kamieńcu Ząbkowickim
Bartosz Jacyszyn - Szkoła Podstawowa nr 2 w Ziębicach
Kamila Kwiatkowska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim

III grupa wiekowa:
Karol Świadek - ZST Kłodzko
Paweł Bernad - ZSZ Ząbkowice Śląskie
Karol Pastuch - ZS Ząbkowice Śląskie

- Składamy serdeczne podziękowania i słowa uznania w kierunku wszystkich uczestników konkursu. To dzięki waszej determinacji i samozaparciu spotkaliśmy się dziś w murach Komendy Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śląskich. Jesteśmy dumni mogąc obserwować jak świetna młodzież dorasta na naszych oczach - mówi Mirosław Gomółka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA