Express-Miejski.pl

Obchody Dnia Kobiet w Mąkolnie [foto]

Obchody Dnia Kobiet w Mąkolnie fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

10 marca w świetlicy wiejskiej w Mąkolnie odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Kobiet.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. posłowie- Michał Dworczyk i Marcin Gwóźdź, senator Aleksander Szwed, Grażyna Orczyk- burmistrz Złotego Stoku, Elżbieta Ruszkowska- przewodnicząca Rady Gminy Złoty Stok, Tomasz Krzeszowiec- dyrektor oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu, Grzegorz Sudoł - dyrektor Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, Izabela Woronowicz- dyrektor Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego, Patrycja Wielowska- kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ząbkowicach Śląskich, przedstawiciele gminy, sołectw oraz kół gospodyń wiejskich.

Przybyłych gości powitała burmistrz Złotego Stoku, składając tym samym życzenia wszystkim paniom. - Cieszę się z Państwa obecności, że możemy spędzić razem te piątkowe popołudnie. Są wśród nas kobiety aktywne, przedsiębiorcze, kobiety które stanowią podstawę i fundament funkcjonowania każdej rodziny. Dzień Kobiet jest organizowany w różny sposób, są spotkania, koncerty, występy, debaty. Myślę, że na dzisiejszym spotkaniu będą wszystkie te elementy, które pozwolą nam pokazać nasza kobiecość, podyskutować o naszych problemach, wyzwaniach, podzielić się naszymi radościami i pokazać, że jesteśmy kobietami nie tylko przedsiębiorczymi ale też opiekuńczymi. Życzę Wam żebyście były radosne, szcześliwe, zadowolone. Żeby w tym codziennym zabieganiu i dbałości o dzieci, wnuki, mężów znaleźć czas na to, aby zadbać i pomyśleć o sobie. My kobiety bardzo często odkładamy swoje problemy i potrzeby na dalszy plan, więc znajdźcie każdego dnia czas dla siebie - mówiła Grażyna Orczyk, burmistrz Złotego Stoku.

Życzenia oraz kwiaty na ręce każdej z Pań złożyli również parlamentarzyści. - W gminie Złoty Stok rządzą kobiety i muszę przyznać, że robią to doskonale. Jeśli Panie rządziłyby światem, byłby on znacznie lepszy. Życzę Wam, żeby Wasze święto trwało przez 365 dni w roku, przez całe życie - mówił Marcin Gwóźdź, poseł na Sejm.

- Chciałbym złożyć życzenia Paniom, nie tylko w imieniu swoim ale i rządu. Staramy się, żeby powstawały kolejne programy, dzięki którym możecie działać jeszcze intensywniej. W ciągu kilku lat o 1/3 wzrosła ilość kół gospodyn wiejskich. To co robicie dla lokalnej społeczności, dla zachowania dziedzictwa, aktywizacji, jest nie do przecenienia. Za to Paniom bardzo dziękuję - mówił minister Michał Dworczyk.

Główną częścią spotkania był panel dyskusyjny, w którym rozmawiano na temat wspierania działalności kół gospodyń wiejskich w regionie. Przybliżono tematy związane m.in. z finansowaniem projektów i przedsięwzięć dla stowarzyszeń oraz zachęcano do udziału w aktualnie organizowanych konkursach. Debatę poprowadzili: Patrycja Wielowska- kierowniczka Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ząbkowicach Śląskich, Izabela Woronowicz- dyrektorka Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Tomasz Krzeszowiec- dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu oraz Janina Frankowicz- prezes stowarzyszenia Mąkolno Aktywne Kreatywne.

W części artystycznej wystąpił zespół „Wesołe Nutki” z Mąkolna pod przewodnictwem Urszuli Wróbel. Po skosztowaniu dań przygotowanych przez członkinie KGW z Mąkolna, odbyła się loteria. Na ręce przedstawicieli stowarzyszeń, politycy w podzięce za ich aktywność wręczyli wylosowane prezenty i nagrody niespodzianki. Na zakończenie wzniesiono toast oraz odśpiewano wspólnie „Sto lat”.

em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Obchody Dnia Kobiet w Mąkolnie [foto]

  2023-03-11 22:33:42

  gość: ~Nn

  Ja pierd.. Kampnia czas start!!

 • 2023-03-11 22:50:12

  gość: ~klayman

  Partyjne zbiegowisko ze skompromitowanym (bo dymisja z KPRM nie wzięła się znikąd) politykiem na czele. Rzygać się chce.

 • 2023-03-12 08:27:21

  gość: ~mieszkaniec

  dworczyk w makolnie zbiegowisko na całego

 • 2023-03-12 08:45:47

  gość: ~Taki z wioski obok

  Ło jejej..nutki i minister. Łola Boga!!

 • 2023-03-12 13:25:39

  gość: ~Tutejszy

  @~Taki z wioski obok
  Jeszcze mąkolniańskich strażako-herodów brakuje na fotach. Buhahahaha

 • 2023-03-12 18:38:51

  gość: ~Wstydu nie mają

  ostatnio dodany post

  Parlemenarzyści głosujący za ograniczaniem aborcji zabierają kobietom wolność, w Mąkolnie wręczają tym kobietom kwiaty. Wstydu nie mają. A kobiety o tym nie pamiętają, że tak się z nimi fotografują z Grażynką na czele?

REKLAMA