Express-Miejski.pl

Poznaliśmy najlepszych sportowców w gminie Ziębice. IX Ziębicka Gala Sportu za nami [foto]

IX Ziębicka Gala Sportu fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

7 lutego w Ziębickim Centrum Kultury odbyła się przygotowana przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach kolejna już IX Ziębicka Gala Sportu.

Sportowe podsumowanie 2022 roku poprowadził Andrzej Regner - dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach witając liczną grupę przybyłych działaczy klubów, sekcji sportowych i stowarzyszeń, zawodników, trenerów oraz nauczycieli wychowania fizycznego z terenu gminy Ziębice.
 
Na Gali Sportu obecni byli też burmistrz Mariusz Szpilarewicz, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ziębicach – Agata Sobków, Rafał Śledź – Sekretarz Gminy Ziębice, liczni radni gminni i powiatowi z terenu gminy Ziębice, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, kierownicy i pracownicy Urzędu Miejskiego w Ziębicach, szefowie służb porządkowych, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele stowarzyszeń oraz OSP, a także licznie zebrani mieszkańcy Ziębic.
 
Dyrektor GCEiS podkreślił, jak ważne dla niego oraz burmistrza Ziębic jest wsparcie sportowców, działaczy i trenerów w realizacji jednego z podstawowych zadań każdej jednostki samorządu terytorialnego tj. rozwoju kultury fizycznej i sportu. Jednocześnie zaznaczył, że doceniane są i zauważane sukcesy i inicjatywy wszystkich bez względu na przyznane na Gali Sportu wyróżnienia i nagrody.
 
Nad całością przedsięwzięcia czuwała Kapituła Plebiscytu w składzie:
  • Mariusz Szpilarewicz – Burmistrz Ziębic,
  • Rafał Śledź – Sekretarz Gminy Ziębice,
  • Agata Antczak - Wydział Funduszy Zewnętrznych, Rozwoju i Promocji,
  • Przemysław Palmowski – referent ds. sportu i utrzymania obiektów sportowych w GCEiS,
  • Andrzej Regner – dyrektor GCEiS.
Zgodnie z regulaminem plebiscytu prawo głosu miało około 40 podmiotów związanych z działalnością sportową na terenie gminy Ziębice. W sumie oddanych zostało 14 głosów. Każdy z głosujących mógł oddać 5 głosów w każdej kategorii (1 miejsce – 5 pkt, 2 miejsce – 4 pkt, 3 miejsce – 3 pkt, 4 miejsce – 2 pkt, 5 miejsce – 1 pkt).
 
Wyniki przedstawiają się następująco:

I kategoria - Impreza sportowa:

Nominowani:
- V Memoriał Henryka Kowalczyka
- Henrykowski Maraton Rowerowy
- XI Półmaraton Henrykowski i VII Dycha Henrykowska
- IX i X runda Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w Cross Country ”oraz VI runda Puchar Śląska i Opolszczyzny
- VII Turniej streetballa
- IV Igrzyska Sportowe Seniorów
- Bieg Wilczym Tropem
- Szachowe Mistrzostwa Dolnego Śląska dla dzieci do lat 7
- 21 Rajd śladem Księstwa Ziębickiego i cysterskich zabytków

ZWYCIĘZCA XI Półmaraton Henrykowski i VII Dycha Henrykowska

II kategoria – Działacz roku:

Nominowani:
- Paweł Dobrzański – siatkówka
- Ks. Krzysztof Deja i Krzysztof Cieśla – kolarstwo
- Janusz Kwaśnica - piłka ręczna
- Radosław Dudek - motocross
- Arkadiusz Zyber - koszykówka
- Daniel Garbacz – piłka nożna
 
ZWYCIĘZCA – Paweł Dobrzański - siatkówka

III kategoria - Sportowe odkrycie roku:

 Nominowani:
- Szymon Banach – Taekwon-do
- Szymon Tabor – piłka nożna
- Dawid Sarara – piłka nożna
- Maria Czubala – lekkoatletyka, koszykówka
- Latika Opalińska – motocross
- Helena Pukało i Arkadiusz Wolanin – taniec towarzyski
- Aniela Kasprzyszak i Łukasz Brzostek - taniec towarzyski
- Agata Panas – gimnastyka artystyczna
- Lena Zioła – gimnastyka artystyczna
- Lenka Wijatyk – gimnastyka artystyczna
- Iga Dąbrowska – gimnastyka artystyczna
- Lena Zuchmantowicz – gimnastyka artystyczna
- Zofia Kozdrowska – gimnastyka artystyczna
- Hanna Gorzkowska – gimnastyka artystyczna
- Helena Gałuszka – gimnastyka artystyczna
- Dawid Żwakuła – sztuki walki
 
ZWYCIĘZCA – Dawid Sarara – piłka nożna

IV kategoria – Trener Roku

 Nominowani:
- Leonarda Zdrojkowska – lekkoatletyka
- Radosław Korchan - piłka nożna
- Jacek Ławrynowicz – koszykówka
- Adam Wojtaś – sztuki walki
- Tomasz Świderski – piłka ręczna
- Jerzy Michalski – taniec towarzyski
- Łukasz Gurtatowski - boks
 
ZWYCIĘZCA – Jacek Ławrynowicz - koszykówka

V kategoria - Drużyna - juniorzy

Nominowani:
- UKS 2 – dziewczęta klasy 5-6/ koszykówka
- UKS dziewczęta klasy 7-8/ koszykówka
- Sparta Ziębice – trampkarze/ piłka nożna
- UKS 1 – dziewczęta/ piłka ręczna
- Klub Taneczny Akta – taniec towarzyski
- ZSP w Ziębicach – dziewczęta / koszykówka
- Drużyna gimnastyczek „Gracja” – gimnastyka artystyczna
 
ZWYCIĘZCA – UKS 2 dziewczęta klasy 5-6/ koszykówka

VI kategoria – Drużyna Roku - seniorzy

Nominowani:
- KPS Faraon Ziębice – siatkówka
- MKS Sparta Ziębice – piłka nożna
- Klub sztuk walki Cerber
- Orzeł Ziębice - koszykówka
- ZKS Orion Ziębice – motocross
- Błękitni Niedźwiedź – piłka nożna

ZWYCIĘZCA – Klub sztuk walki Cerber

VII kategoria – Sportowiec roku - junior

Nominowani:
- Klaudia Łepska – piłka nożna
- Krystyna Flis – piłka nożna
- Aleksandra Kluba – koszykówka
- Justyna Pawełek – piłka ręczna
- Bartosz Kluba – piłka nożna
- Miłosz Siwek – piłka nożna
- Kamil Pintal – piłka nożna
- Jan Gruszka – boks
- Hanna Gałuszka – gimnastyka artystyczna
- Amelia Nowak – gimnastyka artystyczna
- Hanna Kuś – gimnastyka artystyczna
- Zoja Ciosek – gimnastyka artystyczna
- Julia Świdzińska i Przemysław Dmytrów – taniec towarzyski
- Amelia Świdzińska i Paweł Dmytrów – taniec towarzyski
- Julia Brzostek i Amadeusz Machula – taniec towarzyski
 
ZWYCIĘZCAKrystyna Flis – piłka nożna

VIII kategoria - Sportowiec Roku - seniorzy

Nominowani:
- Teresa Nowak – lekkoatletyka
- Tadeusz Kruszelnicki – tenis
- Monika Dudek – lekkoatletyka
- Łukasz Sołtysik – siatkówka
- Arkadiusz Ziółkowski – piłka nożna
- Cyprian Moskwa – motocross
- Andrzej Stryczyński – motocross
- Artur Barycza – koszykówka
- Damian Gurtatowski – boks
- Przemysław Bittner – sztuki walki
 
ZWYCIĘZCA – Teresa Nowak - lekkoatletyka
 
Nagrodę Fair Play ufundowaną przez Club Rotary Ziębice otrzymała Amelia Derkacz była zawodniczka UKS 1 w piłce ręcznej.
 
Kapituła Plebiscytu, zgodnie z Regulaminem, przyznała wyróżnienia i nagrody specjalne za 2022r.

NAGRODY SPECJALNE:

1. MARIAN KASPRZYK - MISTRZ OLIMPIJSKI W TOKIO, ORAZ BRĄZOWY MEDALISTA W RZYMIE ZA PROMOCJĘ BOKSU I DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ SPORTU W ZIĘBICACH
2. DAWID DROZDOWSKI - ZA ZDOBYCIE MISTRZOSTWA ŚWIATA FILIPIŃSKICH SZTUK WALKI W 2022r.
3. RADOSŁAW DUDEK - ZA ROZWÓJ MOTOCROSSU NA TERENIE GMINY ZIĘBICE

WYRÓŻNIENIA:

1. JADŁO NIEDŹWIEDZIA - PAŃSTWO JOANNA I MARIUSZ STAWSCY ZA WIELOLETNIĄ POMOC W ORGANIZOWANIU ZAWODÓW SPORTOWYCH NA TERENIE GMINY ZIĘBICE
2. JUSTYNA PAWEŁEK - ZA WYBITNE SUKCESY SPORTOWE W PIŁCE RĘCZNEJ W LATACH 2020-2022
3. BARBARA RAK - ZA WZOROWĄ ORGANIZACJĘ BIEGÓW PATRIOTYCZNYCH W ZIĘBICACH W LATACH 2020-2022
4. DRUŻYNA GIMNASTYCZEK "GRACJA" - ZA SUKCESY I OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W 2022r.
5. KLUB TANECZNY "AKTAN" - ZA UDZIAŁ W WIELU ZAWODACH NA TERENIE CAŁEGO KRAJU ORAZ WYBITNE OSIĄGNIĘCIA I ZNACZĄCE SUKCESY W LATACH 2020-2022
6. RAFAŁ ŚLEDŹ - ZA PERFEKCYJNĄ ORGANIZACJĘ XXI EDYCJI REKREACYJNYCH RAJDÓW ROWEROWYCH
 

Dodatkowe nagrody finansowe za promocję Gminy Ziębice otrzymali – Krystyna Flis, Justyna Pawełek i Paweł Pastuszka (biegi ekstremalne).

W trakcie Gali swój występ wokalny miała uczennica klasy 5 Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach oraz Centrum Kształcenia Muzycznego „Hit” Milenka Regner, prowadzona przez Anetę Leńską.

Na scenie zaprezentowały się również w krótkim występie zawodniczki drużyny gimnastyczek „Gracja” oraz zawodnicy klubu tanecznego „Aktan”.

Magrody dla zwycięzców kategorii indywidualnych ufundowała firma Budimex reprezentowana na Gali Sportu Przez Pana Wojciecha Lesisza – dyrektora ds. handlowych.

Na zakończenie Burmistrz Ziębic oraz Dyrektor GCEiS życzyli wszystkim w 2023 roku samych sukcesów i radości z uprawiania sportu i zaprosili na kolejną X edycję Ziębickiej Gali Sportu.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA