Express-Miejski.pl

Jakie są zalety używania czajnika bezprzewodowego?

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Czajniki elektryczne powoli, aczkolwiek skutecznie, wypierają tradycyjne.

Biorąc pod uwagę, jak wiele jest zalet gotowania w czajniku elektrycznym, nie powinno to nikogo dziwić.

Jak wybrać czajnik elektryczny?

Czajniki elektryczne różnią się objętością, mocą, wyglądem. Na co zatem zwrócić uwagę, szukając tego idealnego?

– Pojemność czajnika – co prawda w większym zawsze uda się zagotować więcej wody, ale nie zawsze takowego potrzebujemy. Do małej kuchni i dla jednej osoby lepiej wybrać mniejszy czajnik. W zupełności wystarczy ten o pojemności jednego litra.

– Moc czajnika – im większa, tym szybciej zagotuje się woda, ale za większą moc czajnika zazwyczaj trzeba dopłacić. Warto więc sobie skalkulować, czy faktycznie tak bardzo zależy nam na czasie, że każda minuta jest na wagę złota. Może się okazać, że czajnik o mocy 1500 W (Zobacz: https://www.eldom.eu/produkt/czajnik-bezprzewodowy-cs25-humi) jest sporo tańszy od tego o mocy 2000 W, a różnica w czasie gotowania nie wyniesie więcej niż kilka minut.

– Wskaźnik poziomu wody – teoretycznie każdy czajnik go ma, ale są różne rodzaje. Najlepszy będzie taki, który nie wymaga otwierania czajnika do sprawdzenia poziomu wody. Niektóre czajniki są przezroczyste, w nich poziom wody jest jeszcze lepiej widoczny.

– Długość przewodu elektrycznego – warto zawczasu ustalić, gdzie będzie stał czajnik i jak długi przewód jest nam potrzebny, by sięgnął do gniazdka.

– Wygląd – dobrze, by czajnik pasował do aranżacji kuchni.

Jakie są zalety używania czajnika elektrycznego?

Chociaż sam czajnik jest dość prostym urządzeniem, można się zdziwić, jak wiele korzyści płynie z używania go:

– Cisza. To nie tak, że czajnik elektryczny pracuje bezgłośnie, ale jego szum nie jest irytujący. Natomiast brak gwizdka na pewno w wielu sytuacjach jest błogosławieństwem. W domu śpi małe dziecko? Nie szkodzi, czajnik na pewno go nie obudzi!

– Łatwość ustalenia ilości wody. Czajniki elektryczne (https://www.eldom.eu/sklep/kategoria/czajniki-bezprzewodowe) mają wskaźniki poziomu wody, a niektóre dodatkowo przezroczyste zbiorniki. Można bardzo łatwo sprawdzić, ile jest w nich wody lub ile trzeba wlać, by nie zagotować za mało, ani za dużo. To o tyle ważne, że ilość wpływa zarówno na czas, jak i cenę gotowania.

– Szybkość. Czajniki elektryczne, szczególnie te o dużej mocy, pracują bardzo szybko. Zagotowanie litra wody zajmuje tylko około trzech minut. Jeśli potrzebujemy mniej wody, czas gotowania będzie odpowiednio krótszy.

– Bezpieczeństwo. Rączka czajnika nie nagrzewa się, więc można go podnieść bezpośrednio po zagotowaniu wody. Nie trzeba używać rękawic kuchennych ani popularnych „łapek”. Dobre czajniki elektryczne mają zabezpieczenie na wypadek przegrzania, a także automatyczny wyłącznik, który wyłącza czajnik po zagotowaniu wody.

– Łatwość obsługi. Obsługa czajnika elektrycznego sprowadza się do nalania do niego wody, umiejscowienia na podstawie i włączenia za pomocą dedykowanego przycisku. Czajniki elektryczne mogą być bezpiecznie używane nawet przez dzieci. Dla porównania zapalenie gazu pod tradycyjnym czajnikiem z pewnością jest mniej bezpieczne.

– Estetyczny wygląd. Zaleta, która może nie jest bezpośrednio połączona z korzystaniem z czajnika, jednak warto o niej wspomnieć. Czajnik zazwyczaj stoi na kuchennym blacie i jeśli go dobrze dobierzemy, będzie prawdziwą ozdobą kuchni.

mat. sponsorowany

REKLAMA