Wygrana ząbkowickiej policjantki w „Diabelskim Kole Gór Suchych 2022”

Mł. asp. Katarzyna Iwańciów zajęła pierwsze miejsce w kat. OPEN Kobiet w biegu na dystansie 21 km fot.: mp

1 miejsce w kategorii Open Kobiet w biegu „Diabelskie Koło Gór Suchych 2” oraz „diabelska korona” zwieńczyły kolejny sukces ząbkowickiej policjantki Katarzyny Iwańciów.

6 listopada w malowniczej miejscowości Sokołowsko o godz. 10 rozpoczęła się II edycja „Diabelskiego Koła Gór Suchych” na dystansie 22 kilometrów.

Na starcie biegu zameldował się ząbkowicka policjantka mł. asp. Katarzyna Iwańciów. Nie był to jej najdłuższy bieg, jednak trasa była niezwykle wymagająca. Na stronie organizatora wydarzenia możemy przeczytać, że „układ trasy Diabelskiego Koła dobrany jest tak by zasłużyć na swoją piekielną nazwę. Podbiegi bywają naprawdę strome, a łączna suma przewyższeń może zawstydzić niejeden renomowany bieg z tych o bardzo dużej skali trudności”.

Funkcjonariuszka pokonała 22 kilometry biegu, w trakcie których zdobyła 9 szczytów: Bukowiec, Waligóra, Suchawa, Kostrzyna, Włostowa, Kopica, Kozina, Kozi Róg, Garbatka, pokonała 1500 metrów przewyższeń i jako pierwsza kobieta do mety, osiągając czas 2 godzin i 55 minut.