Express-Miejski.pl

Jechał samochodem ciężarowym mając ponad 3 promile alkoholu!

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Policjantów o prawdopodobnie pijanym kierowcy jadącym krajową ósemką poinformował świadek, który widząc nietypową jazdę pojazdu ciężarowego zadzwonił na numer alarmowy.

Do zdarzenia doszło 10 sierpnia około godz. 15. - Na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie od świadka, który widział jak pojazd MAN jedzie „krajową ósemką” w sposób wskazujący, że kierowca jest nietrzeźwy. Na zgłoszenie zareagowała ząbkowicka policja i kiedy tylko samochód znalazł się na terenie powiatu ząbkowickiego w miejscowości Szklary-Huta został zatrzymany. Okazało się, że świadek miał rację. Kiedy tylko uchyliła się szyba, od kierowcy wyraźnie czuć było alkohol. Badanie wykazało, że 32-letni mieszkaniec Płocka wsiadł za kierownicę samochodu ciężarowego mając ponad 3 promile alkoholu - informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Teraz kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna, a przede wszystkim zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

- Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od nas wszystkich. Zdecydowany sprzeciw i reagowanie w sytuacjach, gdy mamy podejrzenie kierowania pod wpływem alkoholu może przyczynić się do uniknięcia wypadku, kolizji bądź innego niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Nie bądźmy obojętni! - apeluje policjantka.

KPP Ząbkowice Śląskie

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jechał samochodem ciężarowym mając ponad 3 promile alkoholu!

  2022-08-11 14:40:25

  gość: ~77

  Odważny

 • 2022-08-11 16:10:39

  gość: ~roster

  @~77
  I zarazem głupi bez mózgu idiota ktory mogl kogos zabić

 • 2022-08-11 18:51:00

  gość: ~mnm

  Jeżeli jechał firmowym samochodem. Tez zabrać na skarb państwa.

 • 2022-08-11 22:53:08

  gość: ~Szacun

  Wielkie brawa za odwagę dla osoby która zadzwoniła po służby, wielki szacun, pewnie nie jednej osobie uratowała życie. Jeszcze raz wielkie szacun dla tej osoby.

 • 2022-08-17 16:53:55

  gość: ~Nie docenił

  ostatnio dodany post

  @~Szacun
  Mój sąsiad idiota mowi o takich odważnych, że to są konfidenci! Pewnie dlatego, że to nie dotyczy osobiście jego, ani też jego żony, równie upośledzonej społecznie, co jej mąż... Brak im nawet odrobiny empatii, a nawet gdyby ja mieli, to pewnie by się nie przyznali. Życie wielokrotnie dawało im do zrobienia, że czas się zmienić, ale na darmo! Jedynym celem w ich życiu jest podnoszenie swojej niskiej samooceny poprzez obrabianie d*py innym i to do ich własnych wspólnych znajomych! A potem kretyn się dziwi, że nikt z nimi nie utrzymuje kontaktu, jak już wszędzie namieszali ile mogli. Liczy się tylko kasa i zbieranie plotek z okolicy!

  A kiedyś być może karma do nich wróci - jednak wtedy już będzie za późno na resocjalizację! Menda społeczna zawsze zostanie mendą społeczną, bo kto się wróblem urodził, to kanarkiem nie zdechnie. Ot, taki nowotwór na zdrowym społeczeństwie! Wrzód na dup*e sąsiadów i współpracowników!

  A ja właśnie popieram ludzi, którzy potrafią zareagować i nie trzęsą portkami - w ten sposób ratują życie być może jednej osoby, ale domyślnie wielu... Trzeba eliminować takie mendy ze społeczeństwa. Nie umiał docenić, że już ma to prawo jazdy, które tak trudno i tak drogo dziś zdobyć! Powinien do końca życia płacić haracz na fundusz osób poszkodowanych w wypadkach z udziałem pijanych kierowców! Brawo za obywatelską postawę.

 • 2022-08-13 13:53:24

  gość: ~Mo

  Z kim pił I dlaczego?

 • 2022-08-13 14:36:33

  gość: ~Mo2

  @~Mo
  Z twoim starym z rozpaczy.

 • 2022-08-14 15:36:50

  gość: ~Mo

  @~Mo2
  Spytaj się starego dlaczego taki głupi jesteś?

 • 2022-08-14 10:37:27

  gość: ~Adi

  Powinien dostać dożywotni zakaz prowadzenia. D...l

REKLAMA