Express-Miejski.pl

W ciągu 24 godzin został zatrzymany dwukrotnie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów

62-latek nie przejął się pierwszą kontrolą policji, bowiem kolejnego dnia znów wsiadł za kierownicę swojego forda. Pojazd nie był dopuszczony do ruchu, nie miał aktualnego ubezpieczenia, a sam kierowca posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych... fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Dodatkowo 62-latek poruszał się samochodem niedopuszczonym do ruchu oraz bez ubezpieczenia. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

10 sierpnia przed godz. 7 policjanci patrolując ulice zauważyli pojazd którego stan techniczny na pierwszy rzut oka wzbudził ich wątpliwości. Postanowili zatrzymać kierującego do kontroli. - Jak się okazało, samochód marki Ford, którym poruszał się mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, nie był w ogóle dopuszczony do ruchu, oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. Policjanci ustalili również, że 62-latek kierował samochodem mając dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze wykonali z nim czynności, zakazali dalszej jazdy i uświadomili, jakie czekają go dalsze konsekwencje - informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Mężczyzna nie przejął się zbytnio policyjną kontrolą, bo następnego dnia rano, również przed godziną 7, ponownie został zatrzymany w swoim fordzie. - Miał pecha, ponieważ w służbie był ten sam policjant co dzień wcześniej i rozpoznał bardzo charakterystyczny samochód, którym 62-latek się poruszał. Tym razem jego pojazd został odholowany - dodaje funkcjonariuszka.

Za załamanie zakazu mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W ciągu 24 godzin został zatrzymany dwukrotnie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów

  2022-08-11 12:22:39

  gość: ~gosc

  Dlaczego za pierwszym razem pojazd nie zostal odcholowany

 • 2022-08-11 12:34:06

  gość: ~ja

  @~gosc

  Bo pewnie wskazał osobę, która przyszła po auto i je zabrała. Odholowanie pojazdu = dodatkowe procedury

 • 2022-08-11 12:48:06

  gość: ~gość

  @~gosc
  może zatrzymał się poza drogą publiczną

 • 2022-08-11 14:43:44

  gość: ~Mo

  @~gość
  Zatrzymali go koło targu

 • 2022-08-11 15:18:02

  gość: ~normalny

  po tarnawie dalej smiga karakan któremo zatrzymano dożywotnio prawko, i nawet juz siedział za złamanie zakazu...może chce isć kolejny raz do pierdla ?

 • 2022-08-11 22:19:54

  gość: ~dobrze poinformowany

  ostatnio dodany post

  Ciekawe czy odbierze ten złom z Budzowa.

REKLAMA