Express-Miejski.pl

W Kamieńcu Ząbkowickim wykoleił się pociąg towarowy [foto] [aktualizacja]

W Kamieńcu Ząbkowickim wykoleił się pociąg towarowy fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

9 sierpnia około godz. 3 tuż przed stacją w Kamieńcu Ząbkowickim doszło do wykolejenia się pociągu towarowego przewożącego kruszywo.

Skład należy do spółki PKP Cargo. Wykolejeniu uległo kilka wagonów, zniszczona została także infrastruktura kolejowa. Na miejscu pracuje specjalna komisja, która ustala przyczyny zdarzenia. Według wstępnych informacji w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Pociąg jechał od Barda w kierunku Kamieńca Ząbkowickiego.

W związku z uszkodzeniem infrastruktury kolejowej oraz ze względu na długość składu zablokowany jest tor wjazdowy z kierunku Kłodzka. Na odcinku Kłodzko - Kamieniec Ząbkowicki wstrzymano ruch pociągów i wprowadzona została komunikacja zastępcza. Podróżujący mogą spodziewać się opóźnień. Część pociągów została odwołana.

[AKTUALIZACJA, godz. 8.45]: Dwa wagony spadły z nasypu ze skarpy na chodnik prowadzący do dworca kolejowego. Aktualnie miejsce zdarzenia zabezpieczają strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich oraz strażacy-ochotnicy z Kamieńca Ząbkowickiego, a także patrol policji. Na miejscu pracują komisje, które ustalają w jaki sposób doszło do zdarzenia i szacują straty.

[AKTUALIZCJA, godz. 9.50]: Stacja Kamieniec Ząbkowicki, na której o godzinie 3:00 doszło do wykolejenia 7 wagonów przewożących tłuczeń jest przejezdna. O godzinie 8:00 służby techniczne PLK, po usunięciu części wagonów i sprawdzeniu stanu torów możliwe było przywrócenie przejazdu pociągów.

Na miejscu cały czas pracują służby. Do sprawnego usuwania skutków zdarzenia wykorzystywany jest m.in. specjalny pociąg ratunkowy i sieciowy. Wstępnie konieczna będzie naprawa rozjazdu i ok. 50 m fragmentu toru na stacji. Zakończenie wszystkich prac szacowane jest obecnie do piątku - informuje Radosław Śledziński, rzecznik prasowy PKP PLK S.A.

O zmianach w rozkładzie jazdy informowani są pasażerowie na stacjach i przystankach oraz za pośrednictwem www.portalpasazera.pl. Na miejscu wciąż pracują komisje, które ustalają przyczynę zdarzenia.

em24.pl

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Kamieńcu Ząbkowickim wykoleił się pociąg towarowy [foto] [aktuaizacja]

  2022-08-09 13:23:13

  gość: ~eve

  Strasznie to wygląda.

 • 2022-08-09 19:42:16

  gość: ~Pis

  Wina Tuska

 • 2022-08-09 21:49:50

  gość: ~mnm

  @~Pis
  To według ciebie miała być drwina. Ale gdy przestaniesz gapić się tylko w TVN -y to dojdziesz do wniosku, że coś w tym jest.

 • 2022-08-10 11:30:10

  gość: ~pio pio

  @~Pis
  No tak przecież to Tusk jechał tym pociągiem

 • 2022-08-10 22:16:39

  gość: ~pio pio

  @~Pis
  Jesteś taki popierdolony jak twoj ulubieniec siwy Kaczyński

 • 2022-08-10 09:38:26

  gość: ~Jadwiga

  Dobrze, że nikomu nic się nie stało, bo mogła być tragedia.

 • 2022-08-11 19:14:33

  gość: ~S3X

  Droga redakcjo, a z kat info ze do piątku wszystko będzie naprawione?
  Piszecie bzdury a ludzie bez pojęcia łykają to jak żaba muł.
  Naprawa jak mniemam potrwa że 3 miesiące!
  I choć nie jestem specjalistą z tej dziedziny to mam minimalne pojęcie, a nawet bez pojęcia wystarczy przyjrzeć się zdjęciom aby na zdrowy chłopski rozum wydedukować ile tam potrzeba pracy.

  Ps.
  W piątek to może wagony usuną. Bo chyba już najwyższa pora.

  Ps. 2
  Jesli tak szumnie nazywacie się portalem informacyjnym to przed pisaniem głupstwa należało by się skontaktować z kimś kto się na tym zna i udzieli wam choć przybliżony zarys prac jakie trzeba wykonać i ile to zajmie.

 • 2022-08-11 19:20:09

  gość: ~Kup sobie słownik

  @~S3X
  Co? Uciekało się już że szkoły podstawowej na wagary? Teraz widać skutki! Analfabetyzm jest jak zaawansowana próchnica - nie zauważysz, póki poszkodowany ust nie otworzy:)

 • 2022-08-13 15:22:43

  gość: ~S3X

  @~Kup sobie słownik
  Wiec ust nie otwieraj.
  Owszem robię błędy, ale jak widać w moim przypadku tylko ortograficzne.
  A w przypadku pseudo-polonisty to błędy w rozumowaniu.
  Nie zrozumiałeś(aś) przekazu, to się nie wypowiadaj.

  Dyskusja z osobami na twoim poziomie jest zbędna i bezcelowa, ponieważ zawsze wygląda to tak samo:
  Nie znam się,
  Nie potrafię zrozumieć,
  Nie mam rzeczowych argumentów

  To dop..... komuś personalnie, a co.


  Nie masz nic do powiedzenia w temacie, to się nie wypowiadaj.

 • 2022-08-13 17:08:21

  gość: ~Kolejarz

  ostatnio dodany post

  @~Kup sobie słownik
  S3X bardzo mądrze piszesz. Pracuje i nie jedno wykolejenie widziałem i jaki jest czas usuwania. Kup sobie słownik, to gość na krawędzi samobójstwa intelektualnego Kretyńska ortografia jest tylko w Polsce. Kiedy kogoś nazwiesz hamem lub chamem a on Ciebie poda do sądu , to sad zapyta przez jakie ch lub h pan go nazywałeś. Jeżeli powiesz , że niezgodne z ortografia to sąd powinien ciebie uniewinnić. Słowo to jest słowo, a to że my zawsze musimy być głupsi od tych normalnych to jest efekt wpisu z bredniami. Pisz kópój słownik na temat wykolejenia a nie popisuj się elokwencją, kturej nie posiadasz. Ówarzam rze tekst jest dla ciebie zrozumiały.

REKLAMA