Express-Miejski.pl

Potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia. Auto próbował ukryć w stodole

33-latek, który potrącił rowerzystę, próbował ukryć prowadzone przez siebie renault w stodole. Zakrył auto kocem i zdemontował z niego tablice rejestracyjne fot.: em24.pl

33-latek potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia. W momencie zatrzymania był pod wpływem alkoholu oraz miał zatrzymane prawo jazdy. Trafił za kratki.

6 sierpnia około godz. 4 policja została poinformowana o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 395 pomiędzy Chałupkami i Lubnowem. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący samochodem Renault Laguna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego potrącił jadącego z naprzeciwka rowerzystę. - 37-letni kierujący rowerem upadł i doznał obrażeń nóg. Sprawca zdarzenia zatrzymał się tylko na chwilę, by następnie wsiąść do samochodu i odjechać bez udzielania pomocy potrąconemu rowerzyście. Na szczęście jednak, jeden z pasażerów samochodu był na tyle odpowiedzialny i świadomy konsekwencji, że wysiadł z auta, zadzwonił na numer alarmowy, pozostając przy 37-latku i czekając na przyjazd służb ratowniczych - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Kierujący Renault Laguna, 33-letni sprawca wypadku, szybko został zidentyfikowany i namierzony przez policjantów. - Okazało się, że po zdarzeniu pojechał do domu, gdzie próbował ukryć samochód chowając go do stodoły, ściągając z niego tablice rejestracyjne i przykrywając go kocami oraz poszwami na pościel. W czasie zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Policjanci pobrali 33-latkowi również krew do badań pod kątem substancji działających podobnie do alkoholu. Od wyniku tych badań zależeć będzie czy mieszkaniec powiatu ząbkowickiego oprócz spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia będzie miał również zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innych niedozwolonych środków. Po sprawdzeniu podejrzanego w bazie danych mundurowi ustalili, że mężczyzna od kilku miesięcy ma zatrzymane prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości - dodaje funkcjonariuszka.

Policjantka przypomina, że ucieczka z miejsca zdarzenia jest najgorszą decyzją, jaką możemy podjąć. Udzielenie pomocy ofierze wypadku jest obowiązkiem każdego z nas i być może takie odpowiedzialne zachowanie decyduje o tym co najważniejsze, czyli o ludzkim życiu.

Mundurowi proszą również, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. - Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Bezpieczeństwo jest naszą wspólna sprawą - apelują.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia. Auto próbował ukryć w stodole

  2022-08-08 14:16:31

  gość: ~normalny

  ktos tam ma takiego w lubnowie renaulta

 • 2022-08-08 15:56:51

  gość: ~Tomi

  „Najgorsze są pogate cwaniaczki w drogich autach!” „Passaciarze, kierowcy bmw i audi, to najgorsi kierowcy, myślą że drogi należą do niech!”

 • 2022-08-08 18:40:15

  gość: ~Andi

  @~Tomi nie ważny samochód, tylko to, co siedzi w głowie jego kierowcy...

 • 2022-08-09 00:40:47

  gość: ~Tomi

  @~Andi
  A widzisz w komentarzu cudzysłów? A wiesz co to znaczy? To znaczy że coś lub kogoś cytujesz. Ja wiem o tym, że to nie marka auta czy jego cena wpływa na wypadki, ale jest tu grupa dzbanów, która dopisuje swoje teorie, jak był był wypadek drogim autem to było UWAGA CYTUJE, będzie cudzysłów! „Kupi sobie taki bogaty pajac auto i myśli że drogi należą do niego” a jak później doszło do wypadku passata z czymś tam, to ta sama grupę DZBANÓW już nie mogła się doczepić że drogie auto, to doczepiła sie do marki auta, przy okazji podpinając pod swoje chore urojenia jeszcze pere innych marek. I z ich dzbanowatego toku myślenia wyszło na to, że najgorszymi kierowcami już nie są ci „Kozacy w drogich autach, tylko teraz najgorszymi kierowcami okazali sie „wieśniaki” w VW, Audi no i Bmw. Potem jak na złość był niestety śmiertelny wypadek, w którym brały udział Ford i Nissan, ale ta gruba DZBANÓW już swoich mądrości nie napisała, całkiem możliwe że jeżdżą np fordami, no więc już nie napiszą przecież nic złego. A teraz jeszcze do tego Renault i piany kierowca, ale widzę też już ich tu nie ma, chyba ich teorie o „bogaczach w drogich autach” i „wieśniakach w vw, audi i bmw” się nie sprawdziły.

 • 2022-08-08 20:04:25

  gość: ~Ak

  Tomi ty znów komentarze piszesz więcej masz na nie niż na tak .Kiedy będziesz się leczył?

 • 2022-08-09 00:28:54

  gość: ~Tomi

  @~Ak
  Tak długo, jak to tępaków dojdzie, że to właśnie nie marka auta czy cena, wpływa na wypadki, tylko to, co kierowca ma w głowie. A minusy mnie nie obchodzą, pokazuje to tylko jak tępe jest polskie społeczeństwo, które raz, nie czyta innych komentarzy, czemu wiedzieć że to są cytaty właśnie tych tępaków, którzy pod każdym wypadkiem dorabiają swoje teorie. Czyli jak wypadek był jakimś drogim autem to „ właśnie przez takim bogatych głupków jest najwiecej wypadków”
  A jak wypadek spowodował normalny samochód, No to ta sama grupa cymbałów, doczepiła sie do marki aut.
  A co do twojego pytania „kiedy będę sie leczył” już odpowiadam, jak ci sie stulejka w końcu odklei i w końcu zakisisz ogóra, czyli nigdy. Elo 3,2,0

 • 2022-08-09 10:03:24

  gość: ~Ja

  @~Tomi
  Tomi zamknij du.pe buraku je.bany

 • 2022-08-09 14:53:48

  gość: ~Tomi

  @~Ja
  Burak je*any to cię znalazł i wychował, biedaku w ciuchach z chińczyka.

 • 2022-08-09 17:18:46

  gość: ~Dominik

  Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dominik tel. 663152419

 • 2022-08-09 20:13:20

  gość: ~Mo

  Tomi ustal kto cię zrobił i dlaczego?

 • 2022-08-09 22:30:23

  gość: ~Tomi

  @~Mo
  Twój stary mnie zrobił kiepie.

 • 2022-08-14 11:51:10

  gość: ~aldek

  ostatnio dodany post

  Jestem pełen uznania dla rozsądnego pasażera. Wyrazy mojego szacunku tym bardziej, że sam jestem rowerzystą. Dzbana pijaka, kierowcę auta ścignąć najsurowiej jak można podając namiary jego zamieszkania

REKLAMA