Express-Miejski.pl

Bezpieczne wakacje z ząbkowicką policją

zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich w okresie wakacji nie odpoczywają tylko intensywnie prowadzą działalność profilaktyczną.

 Nie tylko uczestniczą w różnych imprezach organizowanych na terenie powiatu, ale również spotykają się z dziećmi i młodzieżą na półkoloniach i w przedszkolach. 

 W ramach programów profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczny wypoczynek nad wodą” dzielnicowi z powiatu ząbkowickiego przypominają zasady, których należy przestrzegać by wakacyjne miesiące były wesołe i udane. W tym celu st. asp. Leszek Lipiński i asp. Krystyna Piechowicz, ząbkowiccy dzielnicowi, spotkali się z dziećmi w Bibliotece Miejskiej w Ząbkowicach Śląskich.

Podczas spotkania mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie nad wodą i podczas letnich kąpieli. Policjanci podjęli również bardzo ważny temat: zachowania w obliczu wszelkich niebezpieczeństw, jakie mogą czekać na nie podczas zabawy w domu i poza nim. Rozmawiali o tym co można zrobić, aby uniknąć zagubienia w dużych skupiskach ludzi takich jak centra handlowe, dworce kolejowe i autobusowe, a także odbywające się coraz częściej imprezy plenerowe, oraz jak zachować się w stosunku do nieznanej osoby i co zrobić w sytuacji zagrożenia. W tym celu przypomniano dzieciom numer alarmowy. Dzielnicowi opowiedzieli również co się dzieje po wykonaniu telefonu na numer 112. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach oraz bardzo chętnie zadawały pytania policjantom.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA