Express-Miejski.pl

Pośpiech i roztargnienie. Tydzień w powiecie ząbkowickim pod znakiem kolizji i wypadków

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Ostatni tydzień zaskakiwał pogodą. Od oślepiającego słońca po gwałtowne burze. Tylko w weekend na Dolnym Śląsku doszło do 14 wypadków, w wyniku których zginęły 3 osoby.

Na drogach powiatu ząbkowickiego w dniach od 25 do 31 lipca policja odnotowała 10 zdarzeń drogowych. 

Do pierwszego doszło 25 lipca po godz. 13 na krajowej ósemce na wysokości Tarnowa. 27-letni kierujący samochodem Audi A3 nieprawidłowo cofając zakończył swój manewr w rowie. Na szczęście jechał sam.

Dwie godziny później na drodze wojewódzkiej nr 382 w Olbrachcicach Wielkich kierujący ciągnikiem rolniczym Zetor, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, wykonując manewr skrętu w lewo nie upewnił się czy jest wyprzedzany, co doprowadziło do zderzenia z samochodem Skoda. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Również 25 lipca około godz. 22 na drodze wojewódzkiej nr 390 przy wyjeździe z miejscowości Złoty Stok kierujący samochodem Peugeot nie dostosował prędkości do warunków jazdy, w wyniku czego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z samochodem Mercedes Sprawca na miejscu przyjął mandat karny.

Dzień później po godz. 12 w Bardzie kierująca Oplem Vectra, mieszkanka powiatu ząbkowickiego, cofając uderzyła w samochód Skoda Fabia kierowany przez 78-letniego mieszkańca Kłodzka. Sprawczyni zdarzenia drogowego na miejscu przyznała się i przyjęła mandat karny.

Do poważnie wyglądającego wypadku doszło w dniu 27 lipca około godz. 12 między Jaworkiem a Sieroszowem, przy skręcie do miejscowości Bobolice. Policjanci ustalili, że kierująca samochodem osobowym VW Passat 20-letnia kobieta, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu w wyniku czego najechała na tył prawidłowo skręcającego VW Sharan, którym podróżowały 3 osoby. Dwie z nich zostały zabrane do szpitala. Droga po tym zdarzeniu była przez dłuższy czas zablokowana.

Dzień później doszło do dwóch zdarzeń drogowych, obu w Ząbkowicach Śląskich. Pierwsze wynikało z nieprawidłowego zabezpieczenia samochodu Citroen przez 49-letnią mieszkankę powiatu ząbkowickiego, w wyniku czego samochód stoczył się i uszkodził prawidłowo zaparkowanego VW Touran. Kolejne było po godzinie 20. Kierująca samochodem Citroen wyjeżdżając z miejsca parkingowego uszkodziła zaparkowane Audi.

29 lipca po godz. 14 również w Ząbkowicach Śląskich 70-letni kierujący Nissanem nieprawidłowo wykonał manewr cofania i uderzył w bok samochodu osobowego Fiat. Sprawca kolizji przyjął mandat karny.

Dzień później po godz. 12 w miejscowości Stoszowice doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Na miejscu policjanci ustalili, że 26-letnia kierująca samochodem BMW nie dostosowując prędkości do warunków jazdy na łuku drogi zderzyła się Seatem Ibiza. Mieszkanka powiatu ząbkowickiego za stworzenie zagrożenia w ruchu przyjęła mandat karny.

Tydzień stojący pod znakiem zdarzeń drogowych zakończyła kierująca samochodem Audi w Ziębicach. Kobieta nieprawidłowo zabezpieczyła pojazd w wyniku czego stoczył się i uszkodził zaparkowane niedaleko Volvo. Na szczęście w uszkodzonym samochodzie nikogo nie było.

- Jak widać z zestawienia powyższych zdarzeń najczęstszą przyczyną kolizji było roztargnienie i pośpiech. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa - mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pośpiech i roztargnienie. Tydzień w powiecie ząbkowickim pod znakiem kolizji i wypadków

  2022-08-01 15:39:01

  gość: ~kierowca

  Polak za kółkiem prawie jak husarz !!

 • 2022-08-01 18:44:55

  gość: ~Jojo

  @~kierowca
  A ty nie Polak? A kto? „Przyjaciel” z UPAiny?

 • 2022-08-02 10:11:45

  gość: ~Jajo

  @~Jojo
  Nie, jestem gebelsem SS. Najciekawsze jest to, że Ukrainiec większy wróg niż Niemiec i Ruski? oni nie mordowali nas tylko pomagali. Hołota Polska ma się dobrze!

 • 2022-08-02 12:51:28

  gość: ~On

  @~Jajo
  A gdzie masz napisane że ktoś jest większym czy mniejszym wrogiem? Twoja schizofreniczna wyobraźnia już sobie dodaje słowa, które tu nigdzie nie padły? Różnica jest taka, że nikt tu ruskich czy Niemców nie zaprasza, nie rozdaje im naszych pieniędzy, socialu, nie funduje im rzeczy za darmo, widzisz gdzieś powiewające flagi Niemiec albo Rosji? Za to ukraińskich flag wszędzie pełno, i teraz najważniejsze. Nie ma nigdzie pomników Hitlera w Niemczech to nie? I nie jest uważany za bohatera narodowego? No właśnie, a Bandera dla Ukraińców jest ich bohaterem, uczą się o nim dzieci w szkole (jaki to był wspaniały) są jego ulice, stoją pomniki, a ten rok na Ukrainie (bez problemu możesz sobie sprawdzić) jest robię Bandery.

 • 2022-08-02 17:32:27

  gość: ~Schizofreniczna

  @~On
  Projekcja - sam zacząłeś wszędzie widzisz "Upaine" Cywilizacja rzymska wymaga od nas jakiejś empati, sprawiedliwości nawet wobec wroga. Oko za oko to twoja bajka? W niemczech nie ma pomników ale co jest? pochody , urodziny itp. Dlaczego Bandery nie załatwili polscy rządzący jak był w ich celi? Niemcy / ruskie zawsze napuszczali narody zwaśnione/ różne klasy społeczne/ najlepiej wtedy się mściły i mordowały do tego jeszcze dodaj biedę i głód. Ilu Polaków uratowali ukraincy? O tym to wg nic się nie mówi bo przecież my tylko ratujemy ludzi i świat. Wiec głodnych nakarmić, dzieci nauczyć, do roboty się nadają. Więc wszystko na plus chyba, że lepiej afrykę do roboty zagonić? Ukraińcy będą polakom stawiać pomniki !

 • 2022-08-03 08:02:30

  gość: ~Skończ

  @~Schizofreniczna
  Skończ i wracaj do siebie na Ukrainę Wania, nie zapomnij sprowadzić przy okazji pare aut do sobie :D
  Fajna „wojna” że Ukraińcy sprowadzili w pare miesięcy 250tys aut do siebie, wiesz, to jest priorytet, przecież wiadomo że w ostrzeliwanym, bombardowanym kraju, ludzie kupują sabie 3 letnie bmw x6 albo audi Q7, to jest priorytet. Albo całymi hordami wracają sobie na święta do siebie jak na wycieczkę, to też normalne co nie? Że uciekasz z rodziną bo wojna, a za pare miesięcy pakujesz rodzine w auto i jedziesz na pare dni na święta.

 • 2022-08-03 10:49:09

  gość: ~Ruskie

  @~Skończ
  Wracaj do siebie ruska onuco. Albo do buczy tam Ci się odwdzięczymy. Oj biedny ukraina cię dyma ...

 • 2022-08-03 15:30:14

  gość: ~On

  ostatnio dodany post

  @~Ruskie
  Daj spokój Wania. A ty nie powinieneś bronić swojej krainy U? Uciekłeś jak kundel? Mhm. Po zasiłek przyjechałeś? Czy jakieś auto sobie sprowadzić?

REKLAMA