Express-Miejski.pl

„Tymek, czarny kot i zagadki pałacu Marianny”. Premierowe spotkanie z autorką Sylwią Winnik

„Tymek, czarny kot i zagadki pałacu Marianny”. Premierowe spotkanie z autorką Sylwią Winnik fot.: UMiG Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim odbyło się premierowe spotkanie z Sylwią Winnik, autorką książki pt. „Tymek, czarny kot i zagadki pałacu Marianny”.

Spotanie miało miejsce 30 lipca. Wzięło w nim udział mnóstwo osób, a o sporym zainteresowaniu świadczyć może fakt, że zajęte zostały wszystkie miejsca siedziące. „Tymek, czarny kot i zagadki pałacu Marianny” to pierwsza książka napisana przez autorkę skierowana do dzieci i młodzieży, która już zebrała wiele pozytywnych recenzji. 

Opowiada ona o chłopcu, który mieszka w małej miejscowości, a w której od dawna rodzą się same dziewczynki i  chłopców w jego wieku po prostu nie ma. W dodatku rozpoczynają się wakacje. Tymek nie ma się z kim bawić, a jego rodzice są zbyt zajęci i wiecznie zapracowani. Pewnego dnia, jak lawina, spada na Tymka ogrom dziwacznych sytuacji: przed jego domem pojawia się tysiące kotów, znika Michalina - gosposia rodziny Tymka, a na jej miejsce pojawia się jej rzekoma siostrzenica - dziwna kobieta o niepokojącej aurze. Tymka śledzi jakaś dziwna postać z laską i największe z największych dziwactw - rodzice Tymka w końcu zgodzili się zaadoptować kota. Z kompilacji tych wszystkich elementów tworzy się pełna przygód, odrobiny niebezpieczeństw fascynująca historia o przyjaźni.

Sylwia Winnik zabiera nas w podroż do przeszłości. Dzięki magicznej procedurze scalenia wraz z czwórką bohaterów (Tymkiem, Tosią, Sokołem i Czarnym Kotem) przeniesiemy się o 150 lat wstecz do Pałacu Marianny w Kamieńcu Ząbkowickim. Tam przeprowadzimy detektywistyczne śledztwo, będziemy szukać zagubionych kart i próbować uniknąć masy niebezpieczeństw. Bo śladem czwórki bohaterów podąża bezwzględna Terra, która zrobi wszystko, aby misja Tymka się nie powiodła.

Powieść utkana na legendach ma w sobie sporo wiedzy na temat słowiańskich wierzeń i naszej rodzimej mitologii. Całość została napisana lekkim stylem, a do tego dochodzą zabawne dialogi i wciągająca intryga. 

Czytając tę książkę naszym dzieciom powinniśmy zwrócić uwagę na bardzo istotną kwestię - jak ważne dla dzieci są chwile spędzone z rodzicami. W każdej powieści dla dzieci i dorosły znajdzie naukę dla siebie. Ta płynąca z "Tymka, Czarnego Kota i zagadki Pałacu Marianny" jest niezwykle ważna.

Sylwia Winnik przygotowując się do napisania książki, jak podkreśla, zrobiła dokładny reserach o historii Pałacu Marianny Orańskiej. Zapewnia, że rodzice mogą być spokojni, że dzieciaki oprócz pewnych wartości jak poszanowanie zwierząt, relacje rodzinne, przyjaźń, dowiedzą się również o prawdziwej historii pałacu, prawdziwych postaciach takich jak książe Albrecht, Marianna Orańska oraz historycznych wydarzeniach, jakie miały tu miejsce. Autorka ma nadzieję, że połączenie przygody, fanstatyki z historią spowoduje, że czytanie książki będzie nie tylko dobrą zabawą, ale też małą lekcją historii poprzez zabawę.

Książka na stałe dostępna będzie w Punkcie Informacji Turystycznej w Kamieńcu Ząbkowickim tuż przy pałacu dla wszystkich turystów i zwiedzających. Dostępna jest we wszystkich księgarniach online, stacjonarnie, a także w firmie ebooka i audiobooka na woblink, Storytel, Legimi. Czyta Artur Barciś.

em24.pl / mp

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • „Tymek, czarny kot i zagadki pałacu Marianny”. Premierowe spotkanie z autorką Sylwią Winnik

  2022-08-03 17:21:58

  gość: ~qwg

  Ale nikogo to nie obchodzi. Nie wiem po co usilnie to promujecie, no chyba że wam wielka pisarka za promocję płaci.

 • 2022-08-03 18:02:37

  gość: ~Twój stary

  @~qwg
  Co do znaczy nikogo? Odpowiadasz za wszystkich? Czy masz zaburzenia psychiczne i za siebie odpowiadasz w liczbie mnogiej? Czy rozmawiałeś ze wszystkimi w Ząbkowicach, i każdy ci powiedział że go to nie interesuje?

 • 2022-08-03 21:22:05

  gość: ~Lilka

  @~qwg
  Raczej Ciebie to nie obchodzi-zawiść,zazdrość i niedowartościowanie przemawia przez Ciebie człowieku.Może zrób dla świata i innych coś dobrego to również będziesz zauważony .Musisz być żałosny lub żałosna.

 • 2022-08-03 17:30:57

  gość: ~Karolina

  Super spotkanie,było cudownie ❤️, wspaniała atmosfera. A książka równiez wspaniała i polecam dla tych małych ale więksi też się wciągną w przygodę Tymka, czarnego kota i Tosi ❤️

 • 2022-08-03 18:26:58

  gość: ~Hkl

  Bardzo pozytywną postacią jest pani Sylwia. Dziękuję za książki :)

 • 2022-08-03 21:46:42

  gość: ~Adolf

  Main kampf też promowałem w ty zaściankowym pałacyku

 • 2022-08-03 22:57:52

  gość: ~On

  @~Adolf
  A powieści o Banderze i ss galizien też?

 • 2022-08-03 22:24:31

  gość: ~Lilka

  Pani Sylwio spotkanie wspaniałe ,jeszcze raz dziękujemy za to spotkanie w tak pięknym miejscu .Książka oderwała dzieci od komputerowych gier ,więc piękny ukłon w Pani stronę -to Pani zasługa . Czekamy na kolejne tomy.

 • 2022-08-04 09:31:40

  gość: ~Czytelniczka

  Książkę przeczytałam, na spotkaniu byłam, dlatego śmiało polecam tę lekturę do czytania. Doceniam to, co robi pani Sylwia (odsyłam zainteresowanych do książek Jej autorstwa dla dorosłych).

 • 2022-08-04 11:53:10

  gość: ~Moko

  Byłam na promocji książki... Niesamowita sprawa. Oby więcej takich inicjatyw na naszym terenie. Poziom dzieciaków wzrasta. Żal dzieci z takich małych miejscowości. Podziwiam za ciężką pracę Pani Sylwio

 • 2022-08-04 15:22:06

  gość: ~Ive

  Życzę dalszych sukcesów i owocnej pracy

 • 2022-08-05 08:50:31

  gość: ~Gkl

  ostatnio dodany post

  Uważam , że więcej środków pieniężnych powinno być przeznaczanych na promowanie czytelnictwa niż na zespoły piłkarskie.

REKLAMA