Express-Miejski.pl

Pożar kombajnu i ścierniska w Ożarach [foto] [video] [aktualizacja]

W akcji gaśniczej bierze udział ok. 10 zastępów straży pożarnej fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Ożarach (gm. Kamieniec Ząbkowicki) doszło do pożaru kombajnu. Ogień zajął również znajdującą się na polu słomę i ściernisko.

Zdarzenie miało miejsce 28 lipca ok. godz. 11. Trwa akcja gaśnicza, w której udział bierze około dziesięciu zastępów straży pożarnej.

[AKTUALIZACJA, godz. 12]: Pożar został już opanowany, trwa dogaszanie. Dzięki sprawnej akcji gaśnicze nie dopuszczono, aby ogień przedostał się na pobliskie zabudowania gospodarcze.

W czasie działań ratowniczo-gaśniczych wypadkowi uległ jeden ze strażaków-ochotników, doznając urazu ręki. Został karetką przewieziony do szpitala. Droga na czas działań straży pożarnej pozostaje zablokowana.

[AKTUALIZACJA, godz. 14]: - Akcja gaśnicza została zakończona. Ogniem objęty był obszar o powierzchni około 18 hektarów. W wyniku pożaru spaleniu uległ kombajn, którego wartość oszacowano na około 850 tys. zł, słoma po zbiorze zboża oraz oraz ściernia. Uszkodzeniu uległa przyczepa rolnicza znajdująca się na polu. W trakcie działań jeden z ratowników z ochotniczej straży pożarnej doznał urazu ręki i karetką został przetransportowany z miejsca zdarzenia do szpitala. W działaniach brało udział dziesięć zastępów straży pożarnej - informuje Mirosław Gomółka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich.

[AKTUALIZACJA, godz. 18]: KOMUNIKAT STRAŻY POŻARNEJ: - W dniu dzisiejszym (tj. czwartek 28.07.2022 r.) około godziny 11:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śl. przyjęło zgłoszenie z którego wynikało że w okolicach miejscowości Ożary pali się kombajn zbożowy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży stwierdzono, że maszyna rolnicza jest w niemal całości objęta ogniem a pożar przeniósł się na ściernie oraz słomę pozostawioną po zbiorze ziarna. Rozwojowi pożaru sprzyjały podmuchy wiatru powodujące szybkie rozprzestrzenianie się ognia po polu uprawnym. W trakcie działań ustalono że pożar rozprzestrzenił się na około 18 hektarów. W działania trwające łącznie 3 godziny zaangażowano 10 zastępów straży pożarnej w tym Grupę Operacyjną Komendanta Powiatowego PSP - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich.

em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA