Express-Miejski.pl

Alarm bombowy w złotostockim urzędzie miejskim i w Komendzie Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śląskich

Urząd Miejski w Złotym Stoku fot.: em24.pl

28 lipca do Urzędu Miejskiego w Złotym Stoku i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich wpłynęły wiadomości o podłożonym ładunku wybuchowym.

Informacja na elektroniczną skrzynkę pocztową urzędu miejskiego wpłynęła przed godz. 8. Strażacy z ząbkowickiej straży pożarnej wiadomość o rzekomym ładunku wybuchowym w obiekcie otrzymali na pocztę e-mail około kwadrans przed godz. 9.

Podobne informacje otrzymały również inne urzędy i instytucje na terenie całego kraju, a służby oceniły ich wiarygodność jako bardzo niską, mającą charakter kaskadowy, o niskiej wiarygodności, dlatego też nie było konieczności przeprowadzania ewakuacji pracowników. - Policjanci sprawdzili pomieszczenia zarówno urzędu miejskiego w Złotym Stoku, jak i siedziby KP PSP w Ząbkowicach Śląskich. W obu przypadkach nie znaleziono podejrzanych przedmiotów - informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji. Praca urzędu, jak i służba strażaków przebiegała bez większych zakłóceń.

Za tzw. kaskadowe fałszywe alarmy zgodnie z par. 2 do art. 224a k.k., jeśli sprawca zawiadamia o więcej niż jednym zdarzeniu, minimalna kara wynosi dwa lata, a maksymalna 12 lat pozbawienia wolności.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Alarm bombowy w złotostockim urzędzie miejskim i w Komendzie Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śląskich

  2022-07-28 21:35:44

  gość: ~Btwin

  Nie no jakoś de..l
  Jak można podłożyć bombę w PSP jak tam nawet mrówka wstępu nie ma hahaah
  Sam bym w to nie uwierzyl

 • 2022-07-29 11:42:45

  gość: ~Hohoho

  ostatnio dodany post

  @~Btwin
  Ale w kowida, wojne i Putin-flacje uwierzyłeś :D

REKLAMA