Express-Miejski.pl

14 i 15-latek zatrzymani z narkotykami

Podczas przeszukania nastolatków okazało się, że mieli przy sobie amfetaminę i marihuanę fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Jeden z nastolatków miał przy sobie amfetaminę, natomiast u drugiego funkcjonariusze znaleźli marihuanę. Teraz obaj staną przed sądem dla nieletnich.

W nocy z 24 na 25 lipca przed północą ziębiccy policjanci na jednej z ulic miasta zauważyli dwóch nastolatków. - Na widok umundurowanego patrolu młodzi mężczyźni zaczęli zachowywać się nerwowo próbując uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. Nocna godzina, młody wiek oraz podejrzane zachowanie nastolatków sprawiło, że policjanci postanowili ich wylegitymować. Okazało się, że młodzi mężczyźni posiadają przy sobie środki odurzające. Przy 15-latku mundurowi znaleźli amfetaminę, natomiast 14-latek posiadał w saszetce woreczki z zawartością suszu roślinnego. Twierdził, że jest to susz CBD, który kupił w sklepie internetowym. Po przebadaniu zabezpieczonego materiału dowodowego okazało się jednak, że jest to marihuana - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Posiadanie narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3. Z uwagi na to iż sprawcy są nieletni, ich sprawą zajmie się sąd do spraw nieletnich.

KPP Ząbkowice Śląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • 14 i 15-latek zatrzymani z narkotykami

    2022-07-27 18:11:45

    gość: ~aass

    ostatnio dodany post

    To zielone w woreczkach to chyba szpinak a nie zioło :):)

REKLAMA