Express-Miejski.pl

Akty wandalizmu, dzikie wysypiska śmieci, nieprawidłowe parkowanie. Mieszkańcy korzystają z KMZB

zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich podsumowali kolejny okres funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Od początku roku użytkownicy tego narzędzia wskazali ponad 306 miejsc, w których ich zdaniem doszło do zaistnienia różnego rodzaju nieprawidłowości. Funkcjonariusze sprawdzili każdy sygnał, a potwierdzone zgłoszenia eliminowali i nadal je zwalczają.

306 zgłoszeń na KMZB od początku tego roku pokazuje, że mieszkańcy powiatu ząbkowickiego w minionym półroczu często korzystali z możliwości komunikacji z policją za pomocą internetu. 35 proc. zgłoszeń okazało się potwierdzonych i w większości przypadków zostały one wyeliminowane. - Nadal jednak część mieszkańców klika dla żartu chcąc sprawdzić czy narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję policji - mówi Katarzyna Mazurek, oficr prasowy ząbkowickiej policji.

Akty wandalizmu, miejsca grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, dzikie wysypiska śmieci, nieprawidłowe parkowanie, przekroczenie dozwolonej prędkości i spożywanie alkoholu – to sygnały, jakie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przekazywali mieszkańcy. Zdecydowana reakcja funkcjonariuszy doprowadziła do potwierdzenia i wyeliminowania blisko 80 zgłoszeń. Pozostałe podlegają stałym kontrolom i sprawdzeniom.

Najwięcej potwierdzonych nieprawidłowości dotyczy wykroczeń drogowych takich jak: niewłaściwe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, niewłaściwej infrastruktury drogowej lub ograniczeń tonażowych. Policjanci również potwierdzili miejsca wskazane jako spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych lub dzikie wysypiska śmieci. Tych ostatnich od początku roku mieszkańcy powiatu ząbkowickiego zaznaczyli na KMZB aż 25.

-Funkcjonariusze za każdym razem otrzymując sygnał, zwracali uwagę na zgłaszane problemy i sprawdzali zgłoszenia. Wszystkie potwierdzone miejsca występowania zagrożeń zostały objęte częstszymi kontrolami przez funkcjonariuszy, a sprawcy wykroczeń ponosili konsekwencje prawne. Wszystko po to, by stale wzrastało poczucie bezpieczeństwa w regionie. Działania funkcjonariuszy mają na celu zmniejszenie oraz wyeliminowanie sytuacji budzących w społeczeństwie obawę o ich bezpieczeństwo - dodaje funkcjonariuszka i zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzięki współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. - Pamiętajmy jednak, że mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe - kończy.

em24.pl

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Akty wandalizmu, dzikie wysypiska śmieci, nieprawidłowe parkowanie. Mieszkańcy korzystają z KMZB

  2022-07-13 09:56:37

  gość: ~Pol

  Dzikie wysypiska a co robić z niektorymi odpadami miasto w tym roku nie zabierało odpadów wielkogabarytowych Pszok tez stwarza problemy nie chcą odbierać to zostały rowy i dzikie wysypiska

 • 2022-07-13 13:05:47

  gość: ~radny

  @~Pol Dalej glosujcie na PO zabkowicki beton

 • 2022-07-14 05:20:00

  gość: ~HWDPIS

  @~radny
  A ty co jesteś pisiorem

 • 2022-07-14 08:35:45

  gość: ~RadnyBezradny

  @~radny
  W gminie Stoszowice też od kilku lat nie zabierają odpadów wielkogabarytowych. Tam zaś nie PO a PSL rządzi.

 • 2022-07-14 06:24:03

  gość: ~tez mieszkaniec

  @~Pol ja bez problemu często korzystam z PSZOK i nigdy nie miałem problemów z oddaniem gabarytów czy trawy lub gałęzi. Nawet w sobotę beż problemów przyjmują tam odpady, a nie jak w innych miastach tylko w wyznaczonych dniach i godzinach. Są Gminy gdzie faktycznie jest z tym problem jak np. Bardo, ale w Ząbkowicach pod tym względem jest to zorganizowane beż zastrzeżeń

 • 2022-07-14 06:44:26

  gość: ~Normalny

  @~tez mieszkaniec
  Jedź i oddaj szybę samochodową lub zderzak, a później zachwalaj jaki to mamy wspaniały PSZOK.

 • 2022-07-14 09:36:06

  gość: ~Nienormalny

  @~Normalny
  szybę zderzak? serwis samochodowy ma płacić utylizację a nie podrzucać śmieci do rowów i na pszok

 • 2022-07-14 12:15:54

  gość: ~Też mieszkaniec

  @~Normalny, szybę samochodową to chyba powinni przyjąć na szrotach i w warsztatach, gdzie została ona wymieniona, a nie w PSZOK. Podobnie jest z innymi elementami z demontażu pojazdów. Ja serwisuję swoje auta w serwisie i nie mam z tym problemów, ale największy problem stwarzają pseudo serwisy tzw. "garażowcy" którzy kasują prawie jak w ASO, a jakość usług to porażka i jeszcze chcą obarczyc odpadami wszystkich mieszkańców. Poza tym gdyby Gmina przyjmowała wszystkie odpady, to i tak musieliby za to zapłacić mieszkańcy, a i tak Ząbkowice są chyba jednym z najtańszych gmin pod wzgledem opłat za śmieci, gdzie od lat ta opłata nie jest zmieniana.

 • 2022-07-14 09:37:10

  gość: ~mieszaniec

  @~tez mieszkaniec
  Ja też wystarczy mieć tylko busika i lecisz

 • 2022-07-14 08:44:34

  gość: ~Jasność

  Zagrożenie i to ogromne na ul. Ziębickiej. Jasność będzie ale przy najmniejszym deszczu powstaje nowa rzeka ziebiczowka z ujściem na działkowca. Pobocza wyżej od jezdni a jazda po wodzie to tak jak na lodzie. Lampy nowe już stoją to i będzie lepiej widać gdzie głębiej w tej ziebiczowce.

 • 2022-07-15 17:42:53

  gość: ~mieszkaniec Rynku

  ostatnio dodany post

  A Rynek od strony ratusza to parking- a jest zakaz ruchu! Są miejsca do parkowania- ale są mieszkańcy którzy parkują nie zważając na znaki, bo nie chce im się czekać na zwolnienie miejsca- z drugiej strony od ZOK-u są wydzielone miejsca dla osób niepełnosprawnych- który prawie zawsze ma miejsce wolne- ale nie chce się przejść 50 m. dalej!!!!

REKLAMA