Express-Miejski.pl

Skuszony ogromnym zyskiem „zainwestował” w internecie. Stracił niemal 60 tys. zł

Ogłoszenie, na które natknął się 64-latek fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

64-latek skuszony wysokim zyskiem zainwestował 900 złotych, by zarabiać miesięcznie nawet 12 tys. zł. Pieniędzy jednak nie zobaczył. Z jego konta zniknęło zaś 60 tys. zł.

W mediach bardzo często pojawiają się informacje dotyczące cen i dostępności różnego rodzaju paliw. W związku z tymi informacjami również rośnie zainteresowanie spółkami związanymi z branżą paliwową. Sytuacje bezwzględnie wykorzystują oszuści, którzy w internecie, przede wszystkim na popularnych portalach społecznościowych, zachęcają do inwestowania w akcje PKN ORLEN oraz projekty inwestycyjne, które miałyby być prowadzone przez Koncern. Obiecują szybki i wysoki zysk.

Na taką właśnie reklamę na facebooku natknął się pod koniec zeszłego roku 64-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego. Zachęcony dużym zyskiem, nawet 12 tysięcy złotych miesięcznie, kliknął w nią. Szybko skontaktowała się z nim „konsultantka”. Kobieta poinformowała mężczyznę, że po wpłacie 900 zł ma gwarantowany wysoki miesięczny zysk. 64-latek uwierzył i wpłacił kwotę. Następny telefon był od mężczyzny, który poinformował go, że ma już zysk w kwocie 100 dolarów jednak potrzebuje numer jego rachunku bankowego i dane do logowania. Nic nie podejrzewający inwestor podał wszelkie swoje dane, łącznie z loginem i hasłem do konta.

- Mężczyzna był tak ufny, że udostępnił nawet oszustowi numer i serię swojego dowodu osobistego oraz numery kart płatniczych. Oszuści przez konto „inwestora” dokonywali dużych przelewów, informując, że to normalne i tak ma być. 64-latek nie szybko zorientował się, że został oszukany. Dopiero kiedy zaczęły przychodzić raty kredytu do spłaty, kredytu, którego nie zaciągnął, zorientował się co zrobił i zgłosił sprawę na policję. Mężczyzna łącznie stracił blisko 60 tysięcy złotych - relacjonuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność. Gwarantowany wysoki zysk powinien być dla nas wyraźnym sygnałem, że oferta wymaga dokładniejszego sprawdzenia.

KPP Ząbkowice Śląskie

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Skuszony ogromnym zyskiem „zainwestował” w internecie. Stracił niemal 60 tys. zł

  2022-07-08 14:18:49

  gość: ~Tegotypu

  To na pewno fejk. Nie wierzę , że ktoś był takim debilem.

 • 2022-07-11 13:25:46

  gość: ~GoT

  ostatnio dodany post

  @~Tegotypu

  To nie fake. Osobiście znam taki przypadek, tylko kwota jeszcze raz większa.
  Czysty debilizm.

 • 2022-07-08 14:31:11

  gość: ~abccd

  To jakiś dinozaur komputerowy pewnie

 • 2022-07-08 19:44:58

  gość: ~Jurys

  Ziobro zero i jego ludzie szybko wytropią i ukaraja oszustów

REKLAMA