Express-Miejski.pl

Na podwójnym gazie uciekał przed policją

29-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W takim stanie wsiadł za kierownicę renault clio fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Ponad 2,5 promila alkoholu miał 29-latek, który w niedzielę uciekał przed policjantami osobowym renault. Teraz grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

3 lipca po północy policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego na jednej z ulic w Złotym Stoku zauważyli samochód renault clio. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe co spowodowało, że kierujący pojazdem nagle zawrócił i rozpoczął ucieczkę.

- Na szczęście funkcjonariusze szybko i skutecznie zatrzymali pojazd na poboczu drogi. Od kierującego nim 29-latka od razu poczuli alkohol. Po badaniu okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W takim stanie wsiadł za kierownicę samochodu osobowego, którym przewoził 19-letniego pasażera. Teraz mieszkaniec powiatu świdnickiego odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za niezatrzymanie się do kontroli i kontynuowanie jazdy pomimo użycia przez policjantów sygnałów dźwiękowych i świetlnych - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

29-latkowi grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat oraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Na podwójnym gazie uciekał przed policją

  2022-07-04 12:24:22

  gość: ~Oburzony

  I tak nic za to nie dostanie! Polskie prawo jest takie że bandyci mogą zabijac i tak im nic nie zrobią dostaną śmieszne zawiasy i tyle.

 • 2022-07-04 16:21:09

  gość: ~Gjk

  Jeśli pijany jest z Koalicji Niemieckiej Herr Tuska , to jest niewinny. Tak mówi doktryna Neumanna. Dlatego precz z patologią platformerską!

 • 2022-07-05 13:15:31

  gość: ~kierowca

  ostatnio dodany post

  Posłowie wyciągają legitymację i powołują się na immunitet.

REKLAMA